Mazda CX-5 nowej generacji już w Polsce. Jak się prowadzi? Ile spala? Przejechaliśmy się najnowszym SUV-em z Japonii

| Aktualizacja:

Mazda CX-5 nowej generacji wjeżdża na rynek. Silniki i napęd? Japońska marka nie byłaby sobą, gdyby znowu nie zrobiła czegoś po swojemu. Oto nasze wrażenia z pierwszej jazdy najnowszym SUV-em produkowanym w Hiroszimie.  

wróć do artykułu
  • ~Czesiek z Klanu
    (2017-05-24 13:06)
    Ja mam 2 l benzynę w wersji podstawowej i nic mi w niej nie brakuje. Mocy tez nie brakuje, ani pod górkę ani na zakrętach, tylko miłośnicy turbinek nie potrafią jeździć silnikami mazdy! Diesla omijam szerokim łukiem, nie jestem miłośnikiem traktorów.
  • ~fan benzyniaków
    (2017-05-25 15:15)
    Autor tego artykułu w ogóle nie ma pojęcia, że tego typu samochody kupują najczęściej osoby stateczne, którym 165 KM wystarcza aż za nadto. Bardzo dobry silnik wolnossący, prawie bezawaryjny, na głowę bije silniki wysokoprężne (jeżeli chodzi o cenę zakupu, eksploatację i przeglądy, wymiany filtrów,kół dwumasowych, itd.). Diesle za chwilę znikną na zawsze i chyba jest to opłacana promocja tychże.
  • ~znafca
    (2017-05-23 15:08)
    już w Polsce na niemieckich numerach ??? :))
  • ~kuciap
    (2017-05-23 14:53)
    Mi sie te silniki bardziej podobaja od tych calych dalnsajzingow
  • ~Leon
    (2017-09-15 20:06)
    Silniki diesla w samochodach osobowych, to już łabędzi śpiew. Za kilka lat nie będą wpuszczane do miast i ostaną się jedynie autobusy.
  • ~1500 na miesionc
    (2017-05-23 14:27)
    jusz lece !
  • ~pkpl
    (2017-05-23 15:40)
    mam cx5 1 generacji, wszystko super tylko jedno ale - zanieczyszczanie oleju silnika paliwem (chodzi o diesla) i to mnie odpycha od mazdy bo problem jest znany od bardzo dawna....
  • ~wrona
    (2017-05-28 22:16)
    Nie jest zwolennikiem nabywania samochodu z malym silnikiem,ale jesli to Mazda CX-5 Grand Touring FWD Jam mam Acura RDX wspanialy SUV z 3,5L silnik
  • ~Pom
    (2017-11-08 19:24)
    Miałem przyjemność z jazdy próbnej wersja benzynowa 2.0. Samochód ma niebywałe zawieszenie. Silnik ciągnie równo. Bez problemu , bez wyczuwalnych drgań można jeździć na 4 biegu już przy 40km/h. Wnętrze bardzo cichej przyjemne. W porównaniu do VW lub skody to Mazda jakby o półeczkę wyżej. Samo wykończenie nadkoli , dodatkowa ochrona antykorozyjna, każda śrubeczkę zabezpiecza dodatkowa zaślepka. Takie maleńkie drobiazgi a próżno ich szukać u konkurencji. Jeździłem Kodiaqiem i bujalo jak w pickupie. CX5 daje komfort jazdy jak typowym sedanem. Mam Nadzieje ze w przyszłym roku uda mi się kupić nowa CX5 :)
  • ~ajkendu
    (2017-09-21 20:40)
    Fajny odświeżony nowy SUV mazdy, z przyjemnym dla oka designem. Można również nią pośmigać poza asfaltem, czytałem, że oprócz napędu na cztery koła ma także ACTIV AWD.
  • ~ankasss
    (2018-01-30 11:41)
    Na żywo jeszcze tej cx-5 nie widziałam ale na zdjęciach wygląda świetnie. Podobami się ten kolor nowy lakier Soul Red Crystal od razu mnie zachwycił chyba najbardziej żywy kolor jaki dotej pory mieli:) Wygląda bosko!
  • ~jamatorym
    (2018-01-10 20:43)
    Bardzo dobry SUV Mazdy, który spełnił moje pełne oczekiwania. Byłem na jeździe próbnej, która przekonała mnie do zakupu tego modelu. Moze w tym roku przesiądę się na CX-5.
  • ~jakubek
    (2017-09-26 10:30)
    Surikatka, można chyba się umówić na jazdę próbną w salonie.
  • ~mieczyslaw
    (2018-03-07 11:51)
    w czerwcu odbieram benzynę 2,5l, od września 2014r jeżdżę cx-5 2,0 automat, tylko Mazda.
  • ~uruguri
    (2018-05-31 13:05)
    Dla mnie CX-5 to genialny SUV, ten najnowszy model cx-5 jest na prawdę wypasiony. WNętrze ma fajnie wykonane, takie nowoczesne, ale nie narzucające się - nie przytłacza kierowcy.
  • ~swieczunik
    (2018-03-18 15:59)
    Jak tak patrze to ten najnowszy SUV Mazdy CX-5 został wzbogacony względem poprzedniczki :) Pomijam wprowadzenie nowego koloru, ale poprawiono komfort użytkowania, wprowadzono system rozpoznawania znaków drogowych. Ale to tak pokrótce. Samochód ma silnik 175KM, przy takiej mocy silnika spala około 5-7 litrów na setę, a to nie jest wiele.
  • ~ala
    (2017-10-02 21:13)
    No kto by nie chciał się takim autkiem przejechac :) Podoba mi się w nim ogólnie cały wygląd kolor, ten tył bagażnika i jego pojemność 500 l. Widac że w środku też wykonany z najlepszej jakości materiałów. Ciekawe tylko jak ze spalaniem?
  • ~bermont
    (2018-05-01 11:56)
    Jestem świeżo po jeździe próbnej nową Mazdą CX-5, i jestem pod ogromnym wrażeniem. CX-5 prowadzi się lekko i zwrotnie, wydawało mi się nawet, że czułem samochód a samochód czuł mnie.
  • ~surikatka
    (2017-09-22 22:02)
    ajkendu, miałeś okazje jeździć cx-5? rozważam mocno kupno, czytałem co prawda sporo o niej i wiem, że ma dobre osiągi, ale nie wiem jak sprawuje się na drodze.
  • ~gagata
    (2018-04-24 08:28)
    Świetny samochód. Takie wyposażenie w takiej cenie to dla mnie było nie do pomyślenia, ale jednak. Umówiłam się na jazdę próbną i kupiliśmy. Mazda genialnie się prowadzi, no i wygląda świetnie. Wnętrze również jest ładnie zaprojektowane, wygodne, dobrze wyciszone.

Może zainteresować Cię też: