• ~qaz
    (2014-08-19 20:34)
    robi wrażenie
  • ~Adam29
    (2014-08-19 10:12)
    A ma coś w środku kabiny ???
  • ~gugcia
    (2014-08-19 18:07)
    mam Skode Fabie z 2001,1,4,60 KM,na LPG,dobre auto,malo kosztuje co do napraw i OC,na trasie oszczedne,w miescie lyka sporo,dlatego zrobilem LPG.Co mozna powiedziec-jak na tak maly i tani samochod (ja za swoj dalem raptem 6700 zl,rok temu) to bardzo solidna konstrukcja,nie ma grama rdzy po 13 latach i po 180 tys km,trzeba bylo wymienic kilka rzeczy ale nie za drogo.Ogolnie dobre auto bez szalenstw.Nastepne,ktore kupie,to bedzie uzywana Skoda Octavia z silnikiem 1,6 benzyna do przerobki na LPG.Fabia jest dla mnie jednak troche za mala,jezdzilem dotad wiekszymi autami ale rok temu mialem b.malo kasy.Mechanicy radza kupowac tylko Skody z normalnymi silnikami 1,4 16V dla Fabii i 1,6 dla Octavii,silniki TSI,w nowych Skodach sa podobno awaryjne,podobnie te nowe 3 cylindrowe cuda,ktore beda dawac do nowych wozow.Tez podobno dziwne.Nie grozi mi zakup nowego auta,zawsze kupuje uzywane z uwagi na slabe dochody-gdybym jednak mial kupic nowe auto tej klasy to szukalbym chyba innego auta, z innymi silnikami.Czy ta nowa Fabia podbije rynek w Polsce?Chyba nie-ceny nowych Skod sa za wysokie,jest duza konkurencja w tym segmencie,sa za te pieniadze auta ladniejsze,bardziej apelujace do gustu mlodych.Sylwetka tej nowej Skody jest jakos przestarzala,jakis taki feeling Fiata Stilo,a to nie najlepsza konotacja,Skoda ma dobre ale nudne auta,robia jak VW-nudna,solidna klasyke,ktora jednak dobrze sie sprzedaje,bo trafia w gusta szerokiej publiki.Dochodzi tez renoma tanich napraw,jednak dotyczy ona tylko aut do ok.2007 roku,tych tkzw.tradycyjnych silnikow w dawnych nadwoziach.Naprawy nowych Skod sa juz kosztowne,szczegolnie tych udziwnionych Diesli.Na szczescie mnie ten problem nie dotyczy-skladam na 7 letnia Octawie z silnikiem 1,6,a ta nalezy jeszcze do aut tradycyjnych z tanimi naprawami.Co nowsze,w prawie wszystkich markach,to gorsze i drozsze w naprawach oraz jakies "plastikowe",malo solidne.Nie marze o zakupie nowego auta,najchetniej chcialbym miec tyle aby kupic uzywanego,6 do 8 letniego Mercedesa,to sa prawdziwe auta na lata,ale tez te starsze.Podobnie jak AGD,telefony kom.,elektronika,buty,sprzet ogrodowy,narzedzia el.,itd takze auta sa coraz gorsze jakosciowo,coraz mniej solidne,maja sie szybko zepsuc i czesci maja byc tak drogie a naprawa trudna aby klient sie zdenerwowal i szybko kupil nastepne nowe.To smutna,swiadoma polityka producentow wszystkiego,zyjemy w epoce ladnego szajsu i odgornego,zaprogramowanego trendu do pozbywania sie rzeczy starszych niz np.5 do 8 lat.Wzbudzilem ogromne zdziwienie w zakladzie instalujacym LPG gdy zlecalem wstawienie nowego systemu LPG do tej mojej 13 letniej Skody Fabia,auto warte 7 tys zl,sam system LPG 2300 zl.Powiedzialem tym panom,ze mam zamiar jedzic tym autem 3 do 5 lat,a potem moze przelozymy system LPG do uzywanej Skody Octavia.Nie naleze do ludzi zamoznych i tak musze zyc jak mam kasy,a majac 53 lata nauczylem sie jeszcze za mlodu w PRL szacunku do roznych rzeczy i naprawiania,nie wyrzucania aby na kredyt kupic nowe.Skoda jest dla mnie dobrym autem,bo na razie,jest na tyle solidna,ze mozna nia jezdzic tanio i wymienic na inny ,uzywany,tani model.Wiem,ze tak zawsze nie bedzie,za kilka lat zabraknie dobrych,uzywanch wozow z prosta technika,przyszle uzywane to beda te dzisiejsze nowe,to bedzie trudny wybor.Znajomi sie smieja,ze dla takich dziwakow jak ja zostanie tylko Dacia albo... uzywane Mercedesy z dawnych lat.A moze za kilka lat pojawi sie tanie auto na prad i wszystko sie zmieni,bo bedziemy jezdzic takimi wiekszymi Melexami.Na razie sa jednak potwornie drogie.Wracajac do Skody to ta nowia Fabia raczej nie zawojuja serc polskich kierowcow o skromnych portfelach-konkurencja wymysla atrakcyjniejsze propozycje.Podobnie jak ten Rapid,to tez nie byl jakis super strzal,ni pies,ni wydra,a dosc drogie.
  • ~pamiętliwy
    (2014-08-19 10:34)
    Wielkie POdziękowania dla bufetowej za podwyżkę czynszu dla FSO w 2010 r. za użytkowanie wieczyste z 7 do 22 mln zł rocznie.
    Idą wybory samorządowe.
    Może warto pamiętać?
  • ~Tomasz
    (2014-08-19 10:52)
    Jak wszystkie skody - auto nijakie , szczególnie w środku. ale nadaje się dla handlowców lokalnych hurtowni spożywczych...
  • ~albert
    (2014-08-19 15:47)
    Design to to auto będzie miało po stłuczkach z każdej strony !
  • ~Lenka
    (2014-08-19 15:52)
    skoda nigdy do mnie nie trafiała i z kolejnymi odsłonami wcale nie jest lepiej :( Toyocie lifting aygo i yarisa wyszedł tak pozytywnie zaskakująco że skoda może się tylko uczyć.
  • ~Mieczysław z Częstochowy
    (2014-08-19 21:54)
    Trochę za grubo ciosane to auto, ale nie jest najgorzej. Na pewno najładniejsza z wszystkich dotychczasowych fabii. Co nie jest jakimś wyczynem, bo poprzednie wersje były okropne. Mówię tu tylko i wyłącznie o stylistyce, bo jeśli chodzi o jakość, to pewnie zwykłe, przeciętne , ale niezłe w sumie autko...
  • ~Agata
    (2014-08-20 07:39)
    Jaka skoda taka rewolucja...czeska. Ale lubię Czechów. Ich auta niekoniecznie.
  • ~Marian
    (2014-08-20 12:08)
    Pan czy też Pani redaktor( to ciekawe dlaczego nie podają nazwisk) powinni obejrzeć parę czeskich filmów i wtedy nie pisali by głupot. Jak to jest,że redaktorami zostają niedouki i matoły! Gdyby ta Skoda była jak czeski film to byłaby ładniejsza i ciekawsza!