• ~qwerty
    (2014-07-10 09:57)
    @ franc: ale zabłysłeś... geniuszu. Jak tam twój panzerwagen?
  • ~franc
    (2014-07-08 17:58)
    Boże to tylko ford który zawsze był gó-no wort.
  • ~Powrót do 2.0 turbo byl dobrym pomysłem
    (2014-07-11 19:41)
    poza tym to najzwyklejszy fokus niczym nie różniący się od tych na ulicach no oczywiście oprócz zderzaka ze znaczkiem st i śmiesznego wydechu.
  • ~olo
    (2014-07-14 21:19)
    mocy 250 KM i 360 Nm. Od 0 do 100 km/h mocny ford przyspiesza w 6,5 sekundy

    golf VII GTI 220 KM 0-100 6,4 i z czym do ludu ?
  • ~lkla
    (2014-07-07 15:53)
    hahaha dobry żart 4,4l/100km w dieslu to mniej niż yaris z 90 konnym dieslem... no chyba że inżynierowie forda przez cykl mieszany rozumieją jazdę autostradą z prędkością 80km/h z górki i z wiatrem...
  • ~qwerty
    (2014-07-14 08:59)
    @ Powrót do ...: Po 1. To nie "fokus" tylko Focus - czyt. z dużej litery zaczynamy i przez "c" :-). Po 2. i kolejne: jest prawie jak piszesz, tylko że ST poza znaczkiem, ma: inny silnik i jego pełny osprzęt - 6,8 dosetki, Focus 1.6 EB - 10,5 s., 3 dodatkowe wskaźniki - temp. oleju, ciśnienia na sprężarce i ciśnienia oleju, sportowe - aktywne zawieszenie, inna jakość wykonania wnętrza, fotele Recaro i inne elementy, nie pisząc o lepszych hamulcach czy szeroko pojętym tuningu optycznym...
    JEDNAK - Ford przesadza z ceną o ok. 20%, żerując na prawie sekciarskim podejściu hobbistów Forda do zakupu. Brak 4x4 oraz downsizing powoduje, że samochód powoli zatraca swoje oryginalne założenie, ale ... czasy się zmieniają no i dla wytrawnych i wymagających będzie przecież nieprzeciętny - RS!
  • ~max
    (2014-07-21 19:58)
    każda morda pasuje do forda, kto ma hopla wsiada do opla. Dla mnie tylko Porsche cayenne
  • ~qwerty
    (2014-07-22 14:19)
    @ max: To dowaliłeś na "max'a" z tym Cayenne!!! Cayenne po 1 to SUV - inna segment porównawczy, a po 2. to razy droższe od ST! Więc, to jakbyś porównywał buty CCC do markowych, np. Nike - walnij się w głowę... o kierownice z Cayenne (przy hamowaniu) i porównuj jak coś Boxster'a... ale do RS'a!