• ~jasiek
    (2014-03-14 13:01)
    ale kiła.
  • ~klon
    (2014-03-12 20:00)
    Ten niemiecki nowy golf to porażka ,takiej brzydoty to nawet w Rumunii nie produkują.
  • ~Andy
    (2014-03-12 20:30)
    Hmm, 100 l paliwa wodorowego zapewnia zasięg prawie 600 km, jednocześnie na na 1l wodoru można przejechać 40 km. Więc jak to w końcu jest z zużyciem paliwa. I co to właściwie znaczy, że akumulator ma 36 kW?
  • ~jeremi
    (2014-03-12 21:36)
    Przecież to zabawka na pokaz która kosztuje z milion euro
  • ~Król Garbus Pierwszy
    (2014-03-12 22:50)
    O-HYDO!

    O-WSTYDZIE!

    AZJATYCKI KARALUCH!!!

    Ferdynand Porsche przewraca się w grobie!!!
  • ~kier
    (2014-03-12 23:39)
    Gdyby Porsche Cayenne, BMW X6 produkowali Koreańczycy to byłyby to najbrzydsze SUVy.
  • ~lokis
    (2014-03-13 07:12)
    To jakaś żałosna kpina, że pojemność akumulatora autor wyraża w jednostkach mocy. Można tak samo wyrażać szybkość w litrach. Oczywiście, jak zwykle przy publikacji idiotów, nazwisko autora gdzieś się zagubiło.
    Do szkoły! W tył zwrot!
  • ~REDAKCJA
    (2014-03-13 07:46)
    do ~lokis >>> Określanie pojemności to kwestia umowna. W przypadku akumulatorów rozruchowych umówiono się, aby podawać ją w Ah, ale równie dobrze można by to robić w kWh. Ponieważ jednak większość akumulatorów pracuje na napięciu znamionowym 12 V podawanie kWh byłoby nadmiernym komplikowaniem (60Ahx12V=0,72 kWh). Inaczej jest w przypadku hybryd/samochodów elektrycznych. Tu aby ograniczyć prądy stosuje się akumulatory o relatywnie wysokich napięciach, takich, jakich zażyczy sobie producent. Dlatego niezbędne jest podawanie albo napięcia i pojemności Ah albo po prostu kWh.
  • ~gollum
    (2014-03-13 08:03)
    parametry akumulatora to: napięcie [V], pojemność [Ah], max. prąd rozruchu [A]. Wymienione w tekście kW to jednostka mocy - tak jak KM, gdzie 1kW=1,36KM.
    Jaki to w końcu ma zasięg ? Jeżeli 100 litrów na 600 km, to na 1 litrze przejedzie 6 a nie 40 km. Zdecydujcie się.
    Jest jeszcze coś, o czym nie wspomnieliście - bagażnik. A właściwie jego brak ... no, może na zakupy, nieduże. Krawędź załadunku? 1 m ?
  • ~mig
    (2014-03-13 08:07)
    do ~REDAKCJA >>> ale na przy zdjęciu 6 napisaliście: "Do magazynowania energii w intrado służy akumulator litowo-jonowy 36 kW" - a nie kWh. Więc co się dziwicie, że ludzie próbują prostować ?