• ~kupiec
    (2013-03-16 11:43)
    To na co on będzie na wodę czy na parafinę? czy chodzi o rozwiązanie układów mechanicznych?
  • ~blaaaaaaaa....
    (2013-03-16 14:35)
    ~Jerzy2013-03-16 13:11
    Powstał pierwszy polski samochód autonomiczny a nazwano go "JUREK".

    A co ma piernik do wiatraka... Bełkot bez sensu...
  • ~wasyl
    (2013-03-26 20:09)
    Up może być dobrym i tanim rozwiązaniem dla drogich elektryków, ale czekam na UPa z silnikiem z XL1 to dopiero może być hicior
  • ~Witold
    (2013-03-20 05:07)
    Gdzie wy widzicie te nowatorstwo. W obecnej dobie takiego elektryka zrobi przeciętnie uzdolniony technik mając w internecie wszelkie dostępne materiały, widać w niemów musi być cały sztab inżynierów. Czy te zaskorupiałe mózgi nie wiedzą co to są baterie Balarda które można zasilać czystym etanolem 95% gdzie on przerabiany jest bezpośrednio na prąd.
  • ~ślązak
    (2013-03-19 19:18)
    Szok kulturalny w Polsce...!!!
  • ~eko
    (2013-03-18 20:53)
    Tylko w jaki sposób pozyskuje się wodór... Do końca nie jest to takie banalne.
    Auta elektryczne mają być docelowo ładowane w stacjach. Poza tym Niemcy pracują na bateriami co już udowodnili z A2 i zasięgiem 600km. 150km na dzienne poruszanie się po mieście i okolicy wystarczy, a potem można spokojnie ładować.
  • ~Artdrako
    (2013-03-16 20:56)
    Ot ciekawa historyjka,samochód dla pasjonatów,dużo takich było i pewnie jeszcze będzie.Wodór jest przyszłością nie akumulator.Dopóki mafia naftowa oraz rządy krajów nie przestaną czerpać zysków z ropy ,dopóty nie pojawi się żaden sensowny samochód produkowany seryjnie. Samochód na wodór już jest (Honda FCX Clarity) jest technologia i działający produkt ale jakoś nikt nie kwapi się żeby to wprowadzić na masową skale,pytanie czemu?
  • ~StJ
    (2013-03-16 17:43)
    Polskie elektrownie dostrczają do sieci energię el. o mocy ok. 30 tyś. mW zuzywając w ciągu roku 30 mln ton wegla. W nocy w godz. 11 do 5 rano zapotrzebowanie na energię spada ok 70% i wykorzystanie tej nadwyżki mocy do napedu samolchodów to zaoszczędzenie w ciągu roku ok 3 mln ton ropy naftowej!!Więc gra warta swieczki!1Ale póki co nie wynaleziono dotad sprawnego i efektywnego akumulatora!! Akumulator to pięta Achilesowa współczesnej energetyki i elektroniki Telefon z dużym wyświetlaczem trzeba ładować codziennie!!
  • ~blaaaaaaaa....
    (2013-03-16 13:43)