Nowa Kia e-Niro zasięgiem zawstydza auta z silnikiem spalinowym. To alternatywa dla milionów kierowców?

| Aktualizacja:

Inżynierowie Kia bawią się… prądem elektrycznym. Efekt? Tak im się to spodobało, że wprowadzają na rynek napęd, który ich zdaniem dla milionów kierowców stanie się prawdziwą alternatywą wobec pojazdów z silnikiem benzynowym.

wróć do artykułu
  • ~Jarek
    (2018-10-01 21:06)
    Bardzo fajny model, zasięg całkiem przyzwoity, super
  • ~barbakan
    (2018-09-28 13:43)
    Hybrydy czy tam elektryki potrafią zawstydzić silniki spalinowe zgodzę się z tym. Przede wszystkim spalaniem. W aurisie nie wychodzi 9 czy tam 10 na sto a 5 jak bardziej docisne i szaleje na drodze to z 6 pokaże. Hybrydy będą niedługo bardziej doceniane może nie będzie to za rok czy dwa ale za pięć może dziesięć lat już powinna wzrosnąć świadomość
  • ~Binx
    (2018-09-27 08:21)
    jak tak dalej pojdzie to historia zatoczy kolo i bedziemy jezdzic zaprzegami
  • ~Eko-Man
    (2018-09-26 13:18)
    Poza tym korzystając z elektryka w mieście mamy czyste powietrze -nie chodzi o źródło pochodzenia prądu- prąd z kopalni jest i będzie przy obecnym toku myślenia rządzących ale zaczniemy oddychać czystszym powietrzem w mieście
  • ~Felek
    (2018-09-26 08:36)
    Nie przekonują mnie napędy elektryczne może zmienię kiedyś zdanie jednak jak na tem moment jeżdzę rextonem w benzynie go mam. Daje sobie radę. Suvy to świetne samochody są i komfortowe
  • ~Udławcie się bateryjkami
    (2018-09-24 14:58)
    Mam w tej chwili pojazd o zasięgu 1250 km. Rozumiem, że powinienem w to miejsce kupić cztery elektrochłamy i rozstawiać je po drodze, gdy zajdzie potrzeba przemierzenia dłuższego dystansu w ciągu jednego dnia...
  • ~Mac
    (2018-09-22 18:48)
    KIA bawi sie pradem bo to tylko zabawa ale prawdziwej jazdy nie ma .Laduja akumulatory i ludzi .Kazdy dalszy wyjazd to jak wyprawa w XIII wieku.GRATULACJE !!!!!!!!
  • ~Sylwek
    (2018-09-22 15:53)
    Ludzie zadzwońcie i zapytajcie się o koszty części do tego pojazdu i sprawdzćie koszty części do podobnego BMW czy Toyoty,prowadzę warsztat i powiem krótko Pojazdy typu Hyundai i Kia (jeden koncern)jeżdżące po Polsce to jednorazowe pojazdy gdzie koszt części zamiennych jest podobny do kosztów części pojazdów typu Mercedes , BMW , zwrotów nie chcą przyjmować a jak czegoś brakuje w magazynie centralnym to będzie jak "przypłynie".Ludzie kupują bo są tanie w porównaniu do podobnej klasy "japończyków " tylko ile tracą na wartości po 5 latach sprawdźcie sami. Ja nie jestem wrogiem tych marek ale moje 25 -letnie doświadczenie w branży mówi mi dużo na ten temat.Bardzo mało zamienników do tych marek więc ceny części nowych i dobrych używanych dość wysokie.ogólna Ogólna ocena 3+
  • ~MacW
    (2018-09-22 09:11)
    Jeśli rzeczywiście jadę wypocząć, a nie promować w mediach kolejne podejście do elektrycznego samochodu (tak trzeba, bo to przyszłość - ale właśnie - przyszłość), na pewno nie wybiorę "elektryka", który będzie miał "oprzyrządowanie w trzech (może...) krajach Europy. Jeśli zabraknie mi paliwa w Bośni - nie ma problemu. Spróbujcie doładować... A propos: "...kto jeździ na Chorwację samochodem?.." Każdy, oprócz Janusza i Grażyny, którzy wyszarpują ławki z alejek na plaże i łażą w klapkach, z piwem i resztą atutów urody, bulwarami i deptakami. Byle dolecieć i - w gaz! Przecież na osiedlu - to samo i taniej.
  • ~jeden z 2mln
    (2018-09-22 07:31)
    Proszę bardzo ,Koreańczycy posłuchali pana M Morawieckiego i produkują czysto polski sam elektryczny.
  • ~Węglowodan
    (2018-09-22 07:23)
    No to jeszcze może informacja o kosztach serwisu, np wymiana kloców, tarcz hamulcowych w tym układzie z tzw rekuperacją energii. No to może sieć warsztatów napraw. czy to będzie przy każdym posterunku energetycznym.
  • ~zuzel
    (2018-09-21 23:04)
    To nie jest samochod dla was. Mentalnie nie dorosliscie. Moze pokolenie waszych dzieci.
  • ~packa
    (2018-09-21 22:12)
    postęp jest wręcz szokujący, dopiero co samochody miały 150km zasięgu a teraz 500km. Co będzie za 5 lat ?
  • ~t.
    (2018-09-21 16:08)
    Zaczekajmy do zimy - 6 godzin ladowania, 100 km. jazdy . Powodzenia.
  • ~mjr Wredny
    (2018-09-21 12:13)
    Jak toto ma rozwiązane ogrzewanie, wspomaganie hamulców?
  • ~Jarek K.
    (2018-09-21 10:53)
    To ja wolę prawdziwe żagle .
  • ~ten zasięg
    (2018-09-21 07:18)
    to chyba pod żaglami? Z range extenderem można pomyśleć o czymś takim, bez... Ale złote czasy dla laweciarzy nadchodzą zdaje się.
  • ~Raz dwa
    (2018-09-20 19:40)
    Tylko 150 tyś za to cacko....taniocha dla każdego leminga.....
  • ~Jakis
    (2018-09-20 15:28)
    Tak tak ekologia ehh a przypomnijcie z jakiś źródeł obecnie jest prąd do tych elektrycznych autek czy przypadkiem nie z elektrowni weglowych
  • ~AND57
    (2018-09-20 11:11)
    Fajnie, na Chorwację dojedzie się w cztery dni. Zamiast 2 tygodni urlopu trzeba dołożyć trzeci. Jak ta technologia idzie do przodu cztery dni jazdy w jedną stronę to razem osiem do tego trzeba doliczyć sześć hoteli które będą w przypadkowych miejscach - no super.

Może zainteresować Cię też: