• ~jazu
    (2013-01-17 13:41)
    "Zdobyliśmy pytania i odpowiedzi" i po co ten glosny tytul?

    Nic nie macie pisarczyczy - test przykladowy tym rozni sie od rzeczywistego jak wino od winiaka albo kon od koniaka.
  • ~kierowca
    (2013-01-17 14:36)
    Str 2/11 zad 4 -To jest ewidentnie pytanie na oblanie zdającego. Jaki manewr ma na myśli cwaniaczek układający zadanie? Jadę już pasem przeznaczonym do skrętu w prawo i nie przewiduję żadnych manewrów. a bezpieczny odstęp trzeba zachowywać zawsze. No , ale liczy się kasa za poprawki.(ciekawe ile dostał za układanie takich pytań)
  • ~bit
    (2013-01-17 16:24)
    Jak można dać pewną odpowiedż , gdy przynajmniej na dwóch zdjęciach brak jest wszystkich informacji do pełnej oceny sytuacji na drodze ?. Ponadto skomplikowana redakcja niektórych pytań nie daje czasu do ich analizy i skłania raczej do zabawy w totolotka
    Pamiętam jeszcze czasy, kiedy oblewało się na pytaniu, co zrobisz, jak razem z wodą wpadnie ci żaba do chłodnicy. Niestety, wydaje mi się, że w tych testach jest trochę takich żab.
  • ~Marek
    (2013-01-17 17:26)
    Od kiedy można wyprzedzać na przejściu dla pieszych ? str 3/11 zad 5
  • ~Długi
    (2013-01-17 19:14)
    Zadanie 16 ma błędną odpowiedź
    ''Czy zakaz wyrażony tym znakiem obowiązuje od miejsca ustawienia do najbliższego skrzyżowania? ''
    Widać tutaj znak zakazu skrętu w prawo. Według klucza odpowiedź brzmi NIE.

    A mimo to :Dokąd obowiązuje znak zakazu?
    ''Najczęściej do najbliższego skrzyżowania, chyba, że wcześniej został odwołany innym znakiem, np. znakiem zakazującym przekraczania innej prędkości, albo znakiem B-42, czyli koniec znaków, lub tabliczką /strzałka w dół/ co oznacza odwołanie zakazu postoju, lub zatrzymania. Skrzyżowanie powoduje odwołanie znaków zakazu dotyczących: zawracania, wyprzedzania, używania sygnałów dźwiękowych, postoju i zatrzymania i ograniczeń prędkości. Są jednak wyjątki w tej regule. Jest nim znak strefa ograniczonej prędkości, lub strefa ograniczonego postoju. Tam znaki obowiązują aż do odwołania, czyli w całej strefie. Skrzyżowania nie mają na nie wpływu, czyli je nie odwołują. Dopiero znak adekwatny, czyli „koniec strefy...” Oznacza odwołanie wcześniejszego zakazu.

    Czasem można napotkać tabliczki wskazujące długość odcinka jezdni, na którym określony znakiem zakaz obowiązuje, /np.1 km/. Oznacza to, że zakazu nie odwołują kolejne skrzyżowania i obowiązuje na odcinku 1 km.''
  • ~tax
    (2013-01-17 20:55)
    Testy zmuszają do myślenia. Nie wiem czy o tego typu myślenie chodziło"tfurcom". Część pytań dla filozofów a część dla fizjologów.
  • ~ala
    (2013-01-17 21:40)
    uczylam sie starych zasad a musze zdawac na nowych paranoja-polska rzeczywistosc psia mac
  • ~ala
    (2013-01-17 21:54)
    no gdzie ten moj komentarz?
  • ~Pocałujcie mnie w ( ! )
    (2013-01-17 23:42)
    Str 2/11 zad 4 - proszę mi wyjaśnić, który z CZTERECH pasów jest środkowy...
  • ~Piki
    (2013-01-18 13:09)
    Trzeba jeszcze młodych nauczyć posługiwania się zegarem ze wskazówkami. Korzystają z czasu podanego w telefonie komórkowym, a tam nie ma wskazówek.
  • ~Instruktor A
    (2013-01-18 18:38)
    fakt, 2/11 jest ewidentym babolem na oblewanie nowych kandydatow na kierowcow. Jestem intruktorem nauki jazdy i mam uprawnienia na prawie wszystkie kat ale to pytanie i mnie zaskoczylo. A jesli chodzi o pytanie Marka na 5/11 to mozna wyprzedzac na skrzyzowaniach wlasnie w takim przypadku:) nawet na przejsciach dla pieszych mozna wyprzedzac o ile ruch jest kierowany:) pozdro
  • ~patriotUS
    (2013-01-19 05:11)
    Polacy lubia sobie kopmplikowac zycie jak cholera.Spojrzcie na przepisy i znaki drogowe w USA,nie ma tych idiotyzmow i tysiaca niepotrzebnych,znakow a wszyscy jezdza, a znaki sa czytelne i zrozumiale.Polsko ucz sie od madrzejszych !!!
  • ~mietg
    (2013-01-19 08:35)
    To swiadczy o przyjaznym panstwie.
  • ~Wrocławianka.
    (2013-01-19 11:22)
    Ja również zrobiłam kurs w strych zasadach - to skandal,że karzą nam zdawać na nowych warunkach - ani materiałów ani bezpłatnego dostępu do nich,a przecież za kurs zapłąciłam i za jedne materiały już też... To chore,że nie ma okresu przejściowego.
  • ~ice
    (2013-01-19 22:04)
    Te pytanie się nie czymią ani dupy ani kupy ten co to pisał to dopiero baran sam by tego idiota nie zdał wyszyskto tylko dla kasy nasz rząd chce na tym sporo zarobić
  • ~Obserwator patologii
    (2013-01-20 08:26)
    Wszystkie takie zmiany to kasa dla tych co to wymyślili i oto chodzi .
  • ~Bez prawie
    (2013-01-20 11:00)
    Mam pomysł jeżeli oni cos takiego wymyslili to moze kogos bysmy sprawdzili z rzadu czy potrafi zdawac egzaminy teoretyczne,podejrzewam ze 80 procet głopkow by nie zdało bo to by było dla nich za trudne.
  • ~Marta
    (2013-01-20 12:12)
    A ja uważam, ze w koncu ktoś zrobil z tym porządek. Nauczyć się na pamięc kilkuset pytań ktore tak naparawde wystarczy raz przerobic i sie pamieta nie jest wielka filozofią. A te wszystkie negatywne komentarze sa wynikiem lenistwa bo zdanie nowego egzaminu w koncu przyniosie jakąś trudność i mam nadzieję, że choć w małym stopniu zmniejszy to liczbę bezmózgich kierowców na ulciach! Poza tym pytania te nie sa wcale takie trudne.
  • ~Gość
    (2013-01-20 13:10)
    Debilne Państwo-strach w nim żyć
  • ~DIABEŁ
    (2013-01-20 22:59)
    Marta ty ale głupia jesteś nie widzisz że te debile kase na nas robią widać że ślepa kura jesteś.Albo jesteś naprawde głupia albo z rządu tak jak ta reszta DEBILI !!!

Może zainteresować Cię też: