Od 4 czerwca wreszcie pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego i OC? Nic z tych rzeczy, sprawdziliśmy

| Aktualizacja:

Przepisy nie pozwalają kierowcom na jazdę bez dowodu rejestracyjnego samochodu czy aktualnego ubezpieczenia OC. Ich brak, w przypadku kontroli, wiąże się z mandatem. Z doniesień prasowych wynikało, że to się zmieni i już 4 czerwca znikną kary za brak tych dokumentów. Niestety radość była przedwczesna…

wróć do artykułu
  • ~r
    (2018-06-03 21:45)
    Normalka, jak zawsze coś nie działa...
  • ~taki z Tworek
    (2018-06-01 13:34)
    A ja jeżdżę bez żadnych dokumentów, a nawet bez samochodu.
  • ~J.b
    (2018-05-23 14:29)
    W kazdym kraju kierowca samochodu musi miec przy sobie prawo jazdy, rejestracje i ubezpieczenie-za brak trzeba placic.
  • ~xv21
    (2018-05-23 12:27)
    nowy podatek wszedłby natychmiast - taka pisistowska kaczpospolita
  • ~wawxx
    (2018-05-23 09:19)
    W 1993 roku, a więc równo 25 lat temu w Niemczech można było jeździć bez żadnych dokumentów. W czasie kontroli wystarczyło podać policjantowi imię, nazwisko i adres zamieszkania, a on chwilę potem wiedział o kierowcy i samochodzie wszystko.
  • ~piotr
    (2018-05-23 08:08)
    A CZY TO JEST TAK CIESZKO TE DWA PAPIERKI W PORTWELU NOSIC ?
  • ~Mim
    (2018-05-23 05:59)
    Bolszewizm zawsze funkcjonował dzięki prowizorce. Drut i gwoździe to podstawa systemu sprawiedliwości społecznej.
  • ~kubek
    (2018-05-22 22:48)
    chyba chcą od nas wuludzic w ten sposob pieniadze...nie ma zartów. Ogolnie uzywam Yanosika bo czyhaja na kazdym kroku
  • ~Mark
    (2018-05-22 18:49)
    Przecież jak jakiś głąb nie będzie miał dokumentów to w przypadku każdej stłuczki będzie trzeba wzywać policję wielkie mi ułatwienie chyba chodzi o wpływy do budżetu bo nie o dobro kierowcow
  • ~wjw
    (2018-05-22 10:04)
    A już miało być tak pięknie...
  • ~Nan
    (2018-05-22 05:46)
    Będzie i bez majtek można jeździć a litr paliwa . za chwile będzie po 6zĺ Jak ten PiS się o nas martwi😂😂😂😂
  • ~biegły
    (2018-05-21 22:33)
    Prezydent podpisał ten bubel, no cóż może nie czytał.
  • ~kierowca
    (2018-05-21 22:27)
    Jeżeli mam mieć to wszystkie dokumenty a jak nie to żadnych. Takie wybiórcze jak dowód czy OC a prawo jazdy , dowód os. muszę okazać to głupota ustawodawcy.
  • ~Zocha, ktora sie chetnie POcocha....
    (2018-05-21 20:29)
    Najwazniejsze, ze KALIFAT Zaodrzanski jak Tytanic, to napelnia mnie nadzieja i radoscia. :)))
  • ~Więcej mandatów
    (2018-05-21 19:02)
    Policja do każdej stłuczki.
  • ~Buła
    (2018-05-21 18:55)
    Co to jest za zamieszanie z tymi dokumentami... MA to nie wiejsć, czyli pozostaje mi nadal korzystanie z yanosika jak się będę z dziewczyną wymieniał autem, zgarniając go z parkingu i nei zabiorę od niej dowodu
  • ~pma
    (2018-05-21 18:52)
    urzednicy działają wolniej niż kościół
  • ~krzyhoo1
    (2018-05-21 17:56)
    No to może Pan Prezydent zamiast zamaszyście podpisywać, by sprawdził, czy dana ustawa ma ręce i nogi, czy istnieją warunki jej realizacji, czy ustawodawca nie robi z Polaków idiotów. Ma do tego 500 urzędników, a Bogiem a prawdą jedna osoba by była w stanie sprawdzić w ciągu jednego dnia, czy to kolejny rządowy bubel podsunięty posłom do przegłosowania, czy porządna, uczciwa legislatura. W końcu, co obywatela obchodzi, że jakaś żandarmeria, czy inna straż leśna nie ma łącza z CEPIK2?
  • ~ajax
    (2018-05-21 15:45)
    Jak mają być udogodnienia dla kierowców to wprowadzanie ich zawsze trwa i trwa i trwa i trwa i zawsze muszą występować jakieś trudności.Ciekawe, bo jak jakieś podwyżki czy obostrzenia się wprowadza to wtedy trudności jakoś zazwyczaj nie ma, ot tak, niemal z dnia na dzień, bez problemu są wprowadzane w życie!

Może zainteresować Cię też: