Kukiz'15 nie przeforsował swoich pomysłów na prawo drogowe. Policjanci przyznają: To dobrze

Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, kamery osobiste dla policjantów czy zniesienie karania mandatem kierowcy, który nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy - takie pomysły forsował w Sejmie Kukiz’15, argumentując przy tym, że m.in. usprawniłyby one pracę policji. Projekt przepadł jednak w pierwszym czytaniu. Policjanci drogówki w rozmowie z dziennik.pl proponowane rozwiązania nazwali szaleństwem.

wróć do artykułu
  • ~Szydera
    (2017-02-28 17:11)
    No tak, gdyby propozycje Kukiz 15 weszły w życie nie mieliby na czym nabijać statystyki
  • ~kierowca
    (2017-02-28 20:26)
    To nie żadna rewolucja a normalność i ten "policjant z drogówki" musi się liczyć z tym, że powinien jeszcze mieć w dupowozie GPS, to taka smycz by przełożony wiedział gdzie się wałęsa.
  • ~Lech
    (2017-02-28 19:04)
    Tu nie chodzi o bezpieczeństwo czy ułatwienie komukolwiek życia. Chodzi o to by pokazać kto tu rządzi. Gdyby pomysł był pisu a nie kukiza przeszedłby w całości ale kukiełki kaczora myślą tylko, co by tu jeszcze **********
  • ~Kubuś Brzuchatek
    (2017-02-28 20:49)
    Parafrazując "Jeszcze obywatele gotowi pomyśleć, że my tu jesteśmy dla nich...". O tym chyba myślą policjanci. Dlaczego w innych krajach się to sprawdza.
  • ~ciach
    (2017-02-28 18:05)
    "Tu policjant z drogówki także odbija piłeczkę - sięga po statystyki i wskazuje, że w 2016 roku uczestnicy ruchu "na podwójnym gazie" spowodowali 2295 wypadków." - sięgając do tych samych statystyk - bezsensowne jest sprawdzanie stanu technicznego pojazdów podczas kontroli, albowiem stan techniczny jest przyczyną znikomej ilości wypadków.
  • ~Autor
    (2017-03-01 00:03)
    Nie można robić rutynowych kontroli... Hmmm 2 tyg temu była blokada wcześnie rano na drodze i sprawdzali każdego, bez wyjątku... na poboczu mieli 3 pojazdy, jak się okazało pijani kierowcy. Moim zdaniem powinni zezwolić na rutynowe kontrole a nie ich zakazywać. Skoro choćby na 100 tys. kontroli znajdą jednego pijanego to już sukces. Pijany nie zawsze jeździ od prawej do lewej, ale reakcja opóźniona jest znacznie.
  • ~Macisław Płatow
    (2017-02-28 17:41)
    Kukiz 15 nie wprowadzi do końca Kadencji,ŻADNEJ ustawy. Przekonał się o tym Liroy,a to z prostego powodu. PiS bez Kukiz 15 da sobie rade ,ale Kukiz 15 bez PiS NIC nie znaczy w Sejmie. Niech Pawełek więcej pluję jadem na PiS. Jeżeli Stowarzyszenie Endecja chcę coś znaczyć w Ruchu Narodowym ,opuści Kukiz 15 ,i to jak najszybciej.
  • ~Burzyć każdy joweł potrafi
    (2017-02-28 16:50)
    Jowełki`15 jak coś wymyślą, to system pada! Tęgie mają głowy. Pomysły obśmiali mundurowi i maja rację. Jowełkom proponuje zamontować na czołach kamerki, żebyśmy widzieli jak ich tęgie głowy pracują
  • ~Gall anonim
    (2017-02-28 20:58)
    Stowarzyszenie prawo na drodze to jest tylko po to, zeby pokazywac jak popelniac wykroczenia, jak jezdzic po pijaku i jak odmawiac msndatow.... Ci to dopiero sa od poprawy bezlieczenstwa haha
  • ~autor
    (2017-02-28 18:17)
    jołop kukiz wyżej dudy nie odskoczy w pisowskim towarzystwie.
  • ~P.M.S
    (2017-03-01 22:09)
    Wszystko co służy obywatelowi to szaleństwo zdaniem pogrobowców ZOMO.Ja raczej szaleństwem w złodziejstwie nazwałbym obecny statu quo.Czyli ubezpieczanie pojazdu z którego się nie korzysta,ciągłą zmianę tablic rejestracyjnych ,które nie można zamontować do innego pojazdu,mimo powszechnej praktyki w innych państwach,przecież kierowca może być ubezpieczony ,pojazd sam się nie porusza po drodze. Pomysł z kamerami absurd? Ile pobić śmiertelnych jest na komendach ,na drodze czy w radiowozach. Przestrzeganie praw obywatelskich to przed czym rzeczywiście broni się policja. Oczywiście jest też podtest finansowy,każda czynność urzędnicza to irracjonalne działania skutkujące łupieniem obywatela.Merytoryczne działania ruchu Kukiz proszą się o społeczne wsparcie przy wyborach.
  • ~Anna
    (2017-03-01 11:51)
    Wersja całkiem sensowna oprócz tych punktów ujemnych "jako premia". Dopisać do ustawy możliwość przeprowadzania wyrywkowej kontroli bez przyczyny "ot tak" i już policja by działała zgodnie z prawem. Z drobnymi poprawkami propozycja całkiem OK.
  • ~Ppp
    (2017-03-01 18:04)
    Kamery dla policjantów powinny być od dawna, żeby przestali znęcac się nad ludźmi, a potem zwalać winę na poszkodowanych. Nie widzę też nic złego w prawie do czasowego wyrejestrowania pojazdu – jeśli ktoś nie jeździ zimą, albo planuje dłuższy wyjazd za granice bez samochodu, to po co ma płacić ubezpieczenie za ten czas, w którym nie jeździ? Co do mandatów za brak dokumentów, wystarczy ich obniżenie - 15-20zł za gapiostwo będzie OK. Tak, jak za brak biletu miesięcznego, który ma się kupiony i po okazaniu w dyreksji przewoźnika anuluje się mandat od kanara. Jeśli chodzi o nagrody za bezpieczną jazdę, to o wiele bardziej przydatna by była obowiąkowa obniżka OC o kolejne 10-20%. Jak ktoś nie zbiera regularnie karnych punktów, to bonus w ich postaci i tak nie jest mu potrzebny. Jak złapie kilka raz na parę lat, to normalna pula wystarczy. Co do rutynowych kontroli, to raczej bym zmienił instrukcję ich wykonywania – aby nie powodowały utrudnień dla innych kierowców. Pozdrawiam.
  • ~gosc
    (2017-03-01 10:33)
    co do kontroli to nie maja racji wszedzie sie takowe prowadzi mieszkam w Niemczech i jezdze zawodowo samochodem i czesto sie takowe zdarzaja kamerki ostatnio dla patroli sie wprowadza jednakowoz nikt nie karze za brak prawka co najwyzej trzeba je przywiezc do wgladu na komisariat
  • ~dziadek
    (2017-03-01 20:18)
    proszę przeczytać art 220 KPA. Urzędnik nie może żądać innych dok jeżeli podawane przez nas dane może sprawdzić w dostępnej mu urzędowej bazie danych. Czy policjant jest urzędnikiem państwowym ? czy dysponuje urzędową bazą danych? czy policja ma dostęp do bazy danych o kierowcach? czy urzędnika obowiązuje obowiązujące prawo>? czy KPA jest elementem zbioru praw obowiązujących w Pl? a dodatkowo skoro "twórcy " prawa czyli posłowie wszystkich barw nie znają obowiązującego prawa to czy zostanie do takich zastosowana machina jak do tzw Kowalskiego w myśl doktryny "Ignorantia iuris nocet" dla "biegłych " inaczej (ustawodawców i stróżów => - nieznajomość prawa (ustawy) szkodzi, No i na koniec txt poprawny politycznie: dlaczego kierowcy są dyskryminowani skoro pani minister od 500+ zadeklarowała że teraz przystąpiliśmy do polityki zaufania do obywatela i teraz już wystarczać będzie oświadczenie. a urzędnik już to sprawdzi w bazie danych. no tak ale to miało dotyczyć beneficjentów 500+......a tu -.> dojna krowa tzn kierowca, tylko co z psyche kierowcy co i 500+ bierze tu można a tu już nie???!!! czyli zaufanie bez zaufania
  • ~rumor xyz
    (2017-03-01 19:59)
    ten "policjant"jest przykladem, totalnego odjazdu tej formacji!.
  • ~zbych
    (2017-03-01 16:57)
    Wszędzie policja pomaga a u nas jest od ******** ludzi ciekawe
  • ~Policjant
    (2017-03-01 17:56)
    Najlepiej, zatrzymac ruch i każdemu do ust przystawiać alkomat, w jakim my kraju żyjemy?
  • ~MarekF
    (2017-03-01 22:19)
    Dobrze bo nadal będziecie mogli dorabiać waszą pseudo premią do wynagrodzenia. P R E W E N C J A - działanie mające na celu zapobieganie popełnienia przestępstwa. DLA WAS BERETY TO TYLKO $$$$$$ SIĘ LICZY PSEUDO FACHOWCY
  • ~Calder