Kukiz'15 nie przeforsował swoich pomysłów na prawo drogowe. Policjanci przyznają: To dobrze

Możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, kamery osobiste dla policjantów czy zniesienie karania mandatem kierowcy, który nie ma przy sobie blankietu prawa jazdy - takie pomysły forsował w Sejmie Kukiz’15, argumentując przy tym, że m.in. usprawniłyby one pracę policji. Projekt przepadł jednak w pierwszym czytaniu. Policjanci drogówki w rozmowie z dziennik.pl proponowane rozwiązania nazwali szaleństwem.

wróć do artykułu
  • ~jan
    (2017-03-07 15:19)
    Za co by się Paweł K nie wziął to wali gorzałą.
  • ~politolog
    (2017-03-06 13:39)
    co to jest kukiz ???
  • ~bęc
    (2017-03-04 02:12)
    i policja i sądy jakoś boją się tych kamerek . . .
  • ~Dr J.E.Baka
    (2017-03-03 18:25)
    A ja sejezdze w Jukwju bez prawa jazdy od 8 lat i policja ma mnie w duppie bo sobie sprawdzo na miescu w komputerze i zycza szerokej drogi.
  • ~autorka
    (2017-03-02 22:50)
    tak, jak dla bezpieczeństwa są nagrywane rozmowy na różnych infoliniach, tak samo powinny być nagrywane interwencje policyjne itp, raz jeden jedyny z Kukizem się zgodzę
  • ~Polcjant
    (2017-03-02 22:43)
    Chyba nie bede nagrywac jak biore stowke co nie.. albo jak mi ****** loda bioro.
  • ~wieslaw
    (2017-03-02 14:29)
    za to ze odrzucili ten projekt nie bede glosowal na baranow czegos takiego nie spodziewalem sie po tej formacj mialy byc zmiany dobre a tu duze G napewno zaglosoje na Kukiz
  • ~a5
    (2017-03-02 09:13)
    W francji gdy zapomnisz prawo jazdy jest tylko mandat 5 euro-wszystko mają w komputerze.
  • ~Gargamel
    (2017-03-02 07:50)
    Partyjny beton za wszelką cenę chce utrzymać komunizm, a to jest na rękę twardogłowym mundurowym z KGP; tylko Kukiz 15 składa proobywatelskie projekty, wystarczy dać im większość w kolejnych wyborach i wejdziemy w końcu do Europy.
  • ~MarekF
    (2017-03-01 22:19)
    Dobrze bo nadal będziecie mogli dorabiać waszą pseudo premią do wynagrodzenia. P R E W E N C J A - działanie mające na celu zapobieganie popełnienia przestępstwa. DLA WAS BERETY TO TYLKO $$$$$$ SIĘ LICZY PSEUDO FACHOWCY
  • ~P.M.S
    (2017-03-01 22:09)
    Wszystko co służy obywatelowi to szaleństwo zdaniem pogrobowców ZOMO.Ja raczej szaleństwem w złodziejstwie nazwałbym obecny statu quo.Czyli ubezpieczanie pojazdu z którego się nie korzysta,ciągłą zmianę tablic rejestracyjnych ,które nie można zamontować do innego pojazdu,mimo powszechnej praktyki w innych państwach,przecież kierowca może być ubezpieczony ,pojazd sam się nie porusza po drodze. Pomysł z kamerami absurd? Ile pobić śmiertelnych jest na komendach ,na drodze czy w radiowozach. Przestrzeganie praw obywatelskich to przed czym rzeczywiście broni się policja. Oczywiście jest też podtest finansowy,każda czynność urzędnicza to irracjonalne działania skutkujące łupieniem obywatela.Merytoryczne działania ruchu Kukiz proszą się o społeczne wsparcie przy wyborach.
  • ~dziadek
    (2017-03-01 20:18)
    proszę przeczytać art 220 KPA. Urzędnik nie może żądać innych dok jeżeli podawane przez nas dane może sprawdzić w dostępnej mu urzędowej bazie danych. Czy policjant jest urzędnikiem państwowym ? czy dysponuje urzędową bazą danych? czy policja ma dostęp do bazy danych o kierowcach? czy urzędnika obowiązuje obowiązujące prawo>? czy KPA jest elementem zbioru praw obowiązujących w Pl? a dodatkowo skoro "twórcy " prawa czyli posłowie wszystkich barw nie znają obowiązującego prawa to czy zostanie do takich zastosowana machina jak do tzw Kowalskiego w myśl doktryny "Ignorantia iuris nocet" dla "biegłych " inaczej (ustawodawców i stróżów => - nieznajomość prawa (ustawy) szkodzi, No i na koniec txt poprawny politycznie: dlaczego kierowcy są dyskryminowani skoro pani minister od 500+ zadeklarowała że teraz przystąpiliśmy do polityki zaufania do obywatela i teraz już wystarczać będzie oświadczenie. a urzędnik już to sprawdzi w bazie danych. no tak ale to miało dotyczyć beneficjentów 500+......a tu -.> dojna krowa tzn kierowca, tylko co z psyche kierowcy co i 500+ bierze tu można a tu już nie???!!! czyli zaufanie bez zaufania
  • ~rumor xyz
    (2017-03-01 19:59)
    ten "policjant"jest przykladem, totalnego odjazdu tej formacji!.
  • ~Calder
    (2017-03-01 18:41)
    To jest działanie pod publikę, bo ta publika płaci podatki na twoją pensję,panie policjancie, a twoim obowiązkiem jest tej publice SŁUŻYĆ. JASNE ? Może jeszcze dożyję takich czasów, tylko przy władzy muszą być inni ludzie niż dziś...
  • ~Ppp
    (2017-03-01 18:04)
    Kamery dla policjantów powinny być od dawna, żeby przestali znęcac się nad ludźmi, a potem zwalać winę na poszkodowanych. Nie widzę też nic złego w prawie do czasowego wyrejestrowania pojazdu – jeśli ktoś nie jeździ zimą, albo planuje dłuższy wyjazd za granice bez samochodu, to po co ma płacić ubezpieczenie za ten czas, w którym nie jeździ? Co do mandatów za brak dokumentów, wystarczy ich obniżenie - 15-20zł za gapiostwo będzie OK. Tak, jak za brak biletu miesięcznego, który ma się kupiony i po okazaniu w dyreksji przewoźnika anuluje się mandat od kanara. Jeśli chodzi o nagrody za bezpieczną jazdę, to o wiele bardziej przydatna by była obowiąkowa obniżka OC o kolejne 10-20%. Jak ktoś nie zbiera regularnie karnych punktów, to bonus w ich postaci i tak nie jest mu potrzebny. Jak złapie kilka raz na parę lat, to normalna pula wystarczy. Co do rutynowych kontroli, to raczej bym zmienił instrukcję ich wykonywania – aby nie powodowały utrudnień dla innych kierowców. Pozdrawiam.
  • ~Policjant
    (2017-03-01 17:56)
    Najlepiej, zatrzymac ruch i każdemu do ust przystawiać alkomat, w jakim my kraju żyjemy?
  • ~zbych
    (2017-03-01 16:57)
    Wszędzie policja pomaga a u nas jest od ******** ludzi ciekawe
  • ~jghj
    (2017-03-01 16:56)
    Aha, czyli jak kamera nie działałby to można do bólu popełniać wykroczenia, genialny pomysł. A do kodeksu karnego może też by to wprowadzić kukiz? Jak zabójstwa nie nagrano to go nie ma i tyle. Ja pier....
  • ~art
    (2017-03-01 15:53)
    Co ci Kukiziaki mają mądrego wymyślić kiedy są ciągle nawaleni jak ich szef.Kto mądry na nich zagłosuje jak oni nie majązadnego programu i ciągle te jowy wowy któych społeczeństwo nie chce.
  • ~marks_
    (2017-03-01 14:46)
    po co na prawie jazdy ADRES ZAMIESZKANIA ????????????????? popisz się kukis.

Może zainteresować Cię też: