Jak uniknąć mandatu? Pięć najpopularniejszych sposobów

| Aktualizacja:

Kierowcy przejmują inicjatywę w walce z fotoradarami. Mają już swoje sposoby walki z GITD i strażą miejską. I ciągle dochodzą nowe metody, które pozwalają nie płacić mandatów. Oto przegląd najpopularniejszych z nich.

wróć do artykułu
  • ~stefan
    (2014-07-04 07:52)
    ~daniel chyba jesteś typowym przydupasem rządzącego reżimu. System fotoradarów istnieje NIE PO TO by zwiększyć bezpieczeństwo ale po to aby zwiększyć zyski budżetu.
    Nie masz pojęcia ile trzeba kasy aby opłacić te wszystkie ośmiorniczki, cygara i drogie koniaki.
    Jak skuteczne są fotoradary w poprawie bezpieczeństwa pokazują statystyki które PO prostu są skrzętnie ukrywane przed opinią publiczną ...
  • ~jjkks
    (2014-07-04 12:51)
    Tylko Yanosik. Im nas więcej tym dokładniejsze ostrzeżenia. Internet rulez. Pozdrawiam użytkowników.
  • ~zapierlalacz
    (2014-10-09 16:10)
    A ja naqrfiam na drodze tyle, na ile pozwalają mi w danym momencie warunki drogowe i mam w d...pie ograniczenia. A takie ciotki i eunuchów jadących lewym pasem 50 km/h spycham na krawężnik.
  • ~DAV
    (2014-07-04 08:41)
    Dlaczego nie zaufac obywatelom . Statystyki pokazuja, ze na przykład w Niemczech, gdzie nie ma limitu predkosci na autostradach , a jest nieporównywalnie większe natężenie ruchu , jest mniej wypadkow niż w Polcse mimo limitu i mniejszego ruchu .
    Jaki z tego wniosek ? Zlodzieje z PO i z aparatu biurokracji nie lubia wyciagac logicznych wnioskow !
  • ~koko
    (2014-12-19 14:15)
    obiło mi sie o oszy na temat darmowych wniosków u yanosiku. Przekaze ta wiadomośc bratu bo to on jest mistrzem zbierania wezwań od st miejskiej : p
  • ~prześladowany na drodze
    (2014-07-04 09:52)
    Nie liczcie na to,że sprawa trafi do sądu i się wytłumaczycie.
    Sądy stosują tryb uproszczony i tylko dowiadujecie się o wysokości kary a po odwołaniu dochodzą jeszcze większe koszty.
    Niestety sądy reprezentują państwo jak i firmy zarządzające fotoradarami.
  • ~bz
    (2014-07-04 10:39)
    Zwracam sie z Niemiec do DAVa-przejezdzam rocznie pare tysiecy km na niemieckich autostradach-ograniczen predkosci(wywietlanych na ekranach i szyldow jest bardzo duzo) max. prwdkosc 130 a nie kolesiowe 140, jak w Polsce.
    Sprobuj z Niemcami sztuczek o ktorych mowi autor artykulu, zalatwia cie szybciutko.
    Powiat Koblenz przylozyl mi 180 euro poniewaz w kolumnie samochodow wyprzedzajacych lewym pasem wolne ciezarowki nie zachowalem wymagajacej
    odleglosci.Wiekszosc wypadkow smiertelnych w Niemczech zachodzi na drogach krajowych, autostrad jest bardzo duzo, znacznie wiecej niz w Polsce, stad mniej kolizji pojazd-pieszy, pojazd rowerzyta itp.
  • ~Z PISU
    (2014-07-04 08:05)
    JECHAĆ ZGODNIE ZE ZNAKAMI DROGOWYMI .
  • ~qwert2
    (2014-07-04 11:11)
    ~bz2014-07-04 10:39
    Mieszkam w Bawarii/Bayern-istnieja ograniczenia szybkosci na Autobahn-ie ale tez takie miejsca gdzie juz nie ma zadnych ograniczen.Niektorzy jada (leca) 200+ km/h i nikt ich nie kara ale sa miejsca gdzie jesli jedziemy 110 a nie 100 dostaniesz mandat (do 30 Euro).
  • ~zpisu
    (2014-07-08 07:50)
    ja mam jeden sposób sprawdzony w 100 % ,jeżdżę 30 lat i nie płacę dodatkowego podatku za głupotę ,jadę po prostu zgodnie z przepisami !
  • ~re Daniel
    (2014-07-04 09:28)
    Daniel to nie sa glupoty,jak otrzymalbys taki druk do zaplacenia lub wskazania kierowcy i zastanowilbys sie czy to jest mozliwe ze w tym niby panstwa prawa musisz pamietac kto kierowal twoim samochodem 3 m-ce temu i czy przysylajacy dokument nie spisali cie choc jechales prawidlowo bo na uczciwosc kontrolujacych nie ma co liczyc w tym kraju-nie masz najmniejszych szans na obrone.Jadac na dalekiej nie raz trasie jak kierowcy szaleja to im mrugne swiatlami i juz jeden drugiemu przekazuje ze jest kontrola i jada ok 50km.prawidlowo.A dlaczego za ostrzeganie mozna zarobic mandat? odpoiedz jest prosta -kasa a nie bezpieczenstwo.
  • ~kloss
    (2015-02-19 20:26)
    mam jammer blue rider i CB - wszelkie inne sposoby to ...
  • ~l.gmarowski
    (2014-12-17 12:31)
    Jak dobrze, że yanosik wymyślił coś takiego jak DARMOWY generator wniosków :p Dostałem wezwanie za złe parkowanie od straży miejskiej, jestem ciekaw czy uda się go anulować. Pewnie teraz tłumy ludzi będą na to się rzucali :PPP
  • ~mariusz
    (2014-10-05 01:20)
    z moich doswiadczeń najlepszym sposobem na mandaty gdy się ostro jeździ jest jammer. Mam dwa Blue Raider i Blinder h5. Trochę to kosztowało ale mogę praktycznie bezkarnie jechać szybko przed fotoradarami i patrolami. Prawowanie się w sondach i przepychanki formalne to nie dla mnie bo to zbyt angażuje czasowo. To dobre dla emerytów.
  • ~redaktor Żółciak wyskrobał poradnik
    (2014-07-04 21:26)
    Powinien pan panie redaktorze młody, bo taki jest na zdjęciu, pisać o konieczności przestrzegania prędkości na drogach a nie o tym jak tu omijać nałożony mandat. Dużo jeżdżę i widzę wiele niepotrzebnych radarów, zbyt wiele jest tych ograniczeń przez to te naprawdę potrzebne są łamane i tylko niektóre skutecznie powstrzymują rodzimych "miszczuf"kierownicy.
  • ~Donio
    (2014-07-04 16:37)
    Stefan - jak kazdy kierowca naszego kraju jezdziłby zgodnie z kodeksem prawa jazdy to rzad nie zarobiłby ani grosza , a tak ci co płaca i nabijaja panswowa kase to sa własnie ci co godza sie na to i wspomagaja zasilenie kasy panstwa , gminy , starzy miejskiej i gminnej a potem wypowiadaja sie jacy sa poszkodowania przez system. Ja jezdze zgodnie z przepisami ruchu od 30 lat i nigdy za predkosc nie zapłaciłem ani 10 groszy i to takich jak ja powinni sie obawiac straznicy miejscy i kasa panstwa bo nie daje im zarobic hehehehe
  • ~f
    (2014-07-04 14:44)
    wezmą sobie z PITU
  • ~kiierowca #
    (2014-07-04 10:39)
    Zwiększeniem bezpieczeństwa jest zapewne stawianie fotopstryka tuż przed tablica koniec miejscowości , a tym samym ograniczenia szybkości do 50 km/h w dzień , a 60 km/h w nocy. I tak Straż Gminna w Kaliszu Pomorskim stawia fotopstryka 10 metrów przed tablicą koniec terenu zabudowanego gdzie nie ma domów, a obowiązuje ograniczenie. Zdjęcie jest tak zrobione , ze nie widać kierującego !! Jest to nabijanie kasy gminie , a nie walka z piratami drogowymi !
    Czemu nie postawią w centrum , przy szkole, przedszkolu ?
  • ~Donio
    (2014-07-04 16:32)
    Jezdze bardzo duzo po naszych srogach i przez 30 lat nie zapłaciłem mandatu za predkosc. Nie trzeba cwaniakowac. Bez radaru wiadomo od lat ,że teren zabudowany to 50 km/h chyba ,ze znaki ineczej wskazuja ,dlatego dziwie sie tym co płaca.Płaccie dalej jak nie potraficie jezdzic. Ja zawsze na czas dojade i nie mam problemu. Wszyscy co płaca za przekroczenie predkosci powinni płacic 100% wiecej mandatu. Chwalenie sie ,ze dostałem mandat za przekroczenie predkosci jak dla mnie jest debilizmem.To sa kierowcy zagrazajacy bezbieczenstwu na naszych ii tak paskudnych drogach.

Może zainteresować Cię też: