Nowe europejskie prawo jazdy od dzisiaj

| Aktualizacja:
X

Od dziś na terenie całej Unii będą wydawane nowe europejskie prawa jazdy.. Ujednolicone dokumenty zastąpią dotychczasowe, wydawane w państwach członkowskich. Teraz będzie to plastikowa karta, podobna do kredytowej, ze zdjęciem i kluczowymi danymi.

Obecnie policjanci w całej Unii muszą rozpoznawać ponad 100 różnych rodzajów papierowych, czy plastikowych praw jazdy, którymi posługuje się prawie 300 milionów kierowców.

Konieczne są ujednolicone dokumenty, bardziej czytelne i trudne do podrobienia, bo fałszywe prawa jazdy to jak licencja na zabijanie - powiedział komisarz do spraw transportu Siim Kallas. Prawa jazdy już wydane zachowują ważność.

Nie musimy już teraz spieszyć się z ich wymianą - dodał komisarz. Stare prawa jazdy zostaną zastąpione nowymi gdy upłynie ich termin ważności, lub najpóźniej w 2033 roku. Wzór europejskiego prawa jazdy został ujednolicony w całej Unii, ale - każdy kraj może na nim umieścić symbole narodowe.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: IAR
  • ~aaa
   2013-01-19 10:10
   ~luk1407 - idź na jakieś leczenie chory człowieku
  • ~aaa
   2013-01-19 10:10
   ~luk1407 - idź na jakieś leczenie chory człowieku
  • ~precz z nwo
   2013-01-19 10:44
   "Nie musimy już teraz spieszyć się z ich wymianą.." bo NWO dziala powoli ale skutecznie. Niedlugo 1 hymn,1 waluta i niemodne bedzie mowic :"Ja Polakiem,albo Niemcem jestem" bo nalezy byc Europejczykiem!!! Pozyjemy-zobaczycie,bo ja jestem pewien tego!
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.