• ~gg
    (2012-06-12 19:56)
    a ja na moim 2.0 HDI przejadę 1600 km na jednym baku
  • ~alf
    (2012-06-12 20:49)
    Co to za nowość. VW oferuje co najmniej od roku, ale dalej Golfa z 1.6TDI, który też pali 3.4litra. Można powiedzieć, że konkurencyjne jednostki pod względem poj., mocy, zużycia ON. Ford ten silnik też już jakiś czas produkuje.
  • ~hubert
    (2012-06-13 07:13)
    I tak jest tym razem.
  • ~bb
    (2012-06-13 10:32)
    No jasne... po autostradzie i ze stała prędkościa 90 km/h... a w praktyce wyjdzie srednia 6-7 l/100
  • ~Morales
    (2012-06-13 15:40)
    "Przejedziesz 1500 km bez tankowania" - Bez tankowania? Na pustym zbiorniku?
  • ~:)
    (2012-06-14 01:26)
    1500 km bez tankowania?
    Każdym samochodem można tyle przejechać - wystarczy zamontować odpowiednio większy bak. :)

    A tak poważnie, to poprawa jest słaba. W 1994 robiłem dokładny pomiar zużycia na trasie Katowice-Warszawa jadąc równo 70 km/h i wyszło 4.25 l/km, więc dla fabrycznego baku wyszło ponad 1400 km zasięgu, a był to VW Passat z silnikiem Diesla 60 KM. Fakt, że wtedy nie było tam jeszcze tylu skrzyżowań ze światłami (ani remontów), ale wkrótce ich ponownie nie będzie i będzie można bić lepsze rekordy niż te marne 1500 km. :)
  • ~"maluch"
    (2012-06-18 14:17)
    Nie bylo to jak "Warszawa"(da sie lubic) 20/100 - ale wychodilo taniej (!), bo paliwo nie bylo takie drogie.
  • ~boob
    (2012-06-20 07:37)
    MAM RENAULTA I JECHAŁEM ZE STAŁĄ PRĘDKOŚCIĄ 90 kmh spalanie 3,8 wiadomo Diesel auto z roku 2001 w baku mam 70l paliwa czyli zrobiłem na baku 1800 kilometrów i czym się tu chwalą że na baku mogę zrobić 1500???no Ja mogę więcej ale żeby zaraz się tym chwalić
  • ~NIE FORD
    (2012-06-20 07:54)
    i tak FORDA NIE KUPIĘ TEGO BADZIEWIA ZARDZEWIAŁEGO
  • ~DOŚWIADCZONY PRZEZ FORDA
    (2012-06-20 07:59)
    MIAŁEM FORDA PISALI ŻE TO SA SAMOCHODY KUPIŁEM I OKAZAŁO SIĘ ŻE PRZY SAMOCHODZIE TO BADZIEWIE NAWET NIE STAŁO FORDOWI DZIĘKUJĘ !!!