Nowe oznaczenia paliw już na stacjach w Polsce. Zobacz, jak po zmianach rozpoznać benzynę, olej napędowy i autogaz

| Aktualizacja:

Nowe oznaczenia paliw już pojawiają się na stacjach w Polsce. To efekt unijnej dyrektywy, która na dobre zacznie obowiązywać w październiku 2018 roku. Jak po zmianach będzie określana benzyna, diesel i gaz?

wróć do artykułu
  • ~z.
    (2018-08-07 13:14)
    To teraz przy dystrybutorach powinni stac urzedasy z eurokolchozu i uslugiwac kierowcom.
  • ~ja tak myślę
    (2018-07-19 14:45)
    analfabetyzm postępuje!durnie sa w stanie rozpoznać kwadrat,kółko i romb!bo już z czytaniem to........? tylko tak dalej!
  • ~PITEK
    (2018-07-19 12:06)
    Faktycznie za taką kasę jaką biorą to bardzo dużo wymyślili !!! Gratulacje !!!
  • ~Kierowca polski
    (2018-07-19 11:32)
    Pięknie... Jeździliśmy na dobrej Etylinie 95%, a teraz dzięki złodziejom z UE zamienią ją na 85% (benzyny) plus 10% odpadów roślinnych. A wszystko po to aby rozwalić silniki samochodów w maksymalnie 5-7 lat używania tych surowych ścieków. By żyło się lepiej... kolesiom z sitwy UE-komisji.
  • ~następny powód do polexitu
    (2018-07-18 10:35)
    polskie matołki potrzebują kogoś kto im będzie czytał...ciemniaki
  • ~dawid
    (2018-07-14 23:17)
    Najlepiej rozpoznać po CENIE ZA LITR !
  • ~bogdan m.
    (2018-07-14 22:18)
    coraz więcej analfabetów z południa,to musimy się do nich dostosować.
  • ~szofer
    (2018-07-14 21:13)
    Dlaczego nie podano odpowiedników obecnych paliw tylko E5,E10, E85 : B7,B10. Czy znowu będą nowe normy i nie ma odpowiedników ?. Teraz nikt nie pozna czy "chrzczone" czy takie ma być,czy o to chodzi?
  • ~Uchybienia.
    (2018-07-14 05:52)
    Jest taka stacja w Bytomiu gdzie dystrybutory zaczynają liczyć po wyżej 3,5 litra paliwa. Obsługa mówi że jest w porządku bo w pomieszczeniu na monitorze pokazują prawidłowo. Gdy by się chciało za tankować do 3 litrów, to niestety brak wskazań. Czyżby kontrole takie uchybienia tolerowały.
  • ~geometra
    (2018-07-13 14:16)
    o ile pamiętam lekcje geometrii z podstawówki, to ta figura oznaczająca gaz to jest kwadrat obrócony wierzchołkiem w dół.
  • ~Ala
    (2018-07-13 11:45)
    Głupota urzedasow unijnych sięga dna
  • ~Jot-55
    (2018-07-12 20:47)
    Myśleli, myśleli i wymyślili. Genialne po prostu! Genialne!
  • ~VALDI
    (2018-07-12 15:41)
    Dobra zmiana"
  • ~ktokolwiek ja
    (2018-07-12 10:56)
    Droga unio...wez już sie skoncz. W tej uniii nie maja co robic i za kazdy nawet najdurniejszy pomysł dostaja oklaski...to ze wy nie rozumiecie i nie wiecie na co wasze ekowozy jezdza to nie zonacza ze POLACY tez nie wiedzą...
  • ~wieśniak
    (2018-07-12 10:14)
    To jakie oznaczenie po nowemu będzie miała Pb95, nigdzie nie podano. Uważam, że powinny być oznaczenia choć przejściowo stare i nowe.
  • ~Gadget
    (2018-07-11 17:01)
    A co było złego w kolorze pistoletu jego średnicy i napisie Pb albo ON czy LPG to europejczycy już mają stwierdzony wrodzony daltonizm, analfabetyzm skoro ani kolor ani napis nic im nie mówi teraz figurki będą...??
  • ~Marrianna spod Suwałk
    (2018-07-11 16:02)
    OK Ale kturom sie leje do czerwonego Fiata 500?
  • ~Obserwator
    (2018-07-11 14:11)
    Ale nie ma obowiązku usunięcia starych oznaczeń?. Nalepić nowe obok starych aż się ludziska oswoją i będzie tego,a jak każą usuwać stare oznaczenia to dołożyć naklejki albo plakietki dookreślające i tyle
  • ~adi
    (2018-07-11 12:48)
    oznakowanie paliwa gazowego to nie romb tylko kwadrat postawiony na kącie prostym. romb ma wszystkie co prawda boki równie ale dwa z nich są pod kątem
  • ~Tytus Oktanicus
    (2018-07-11 12:46)
    Jak widać w etylinie najważniejszy jest Etanol a nie liczba oktanowa.

Może zainteresować Cię też: