Paliwowy armageddon już w Polsce. Ceny idą na rekord, a będzie jeszcze gorzej [mamy ZDJĘCIA ZE STACJI]

| Aktualizacja:

Ceny paliw na stacjach rosną i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie mogło się to zmienić. Analitycy przewidują, że ceny benzyny 95 przekroczą 5 zł. Dodali, że w tle jest polityka światowa i dyskusja nad opłatą paliwową w Polsce. A zdjęcia ze stacji paliw już teraz nie napawają optymizmem...

wróć do artykułu
  • ~Ech...
    (2018-05-31 13:04)
    Czujecie jak nas sksyny robią w balona ?. Podatek wejdzie w przyszłym roku ale już teraz benzyna w Warszawie kosztuje 5.12 za litr. Artykuł i wszystkie poprzednie są elementem spekujacji finansowo politycznej. Dystrybutorzy zarobią pieniądzę, zniechęcą rząd do wprowadzania podatku a gazety otrzymają swoje później w postaci umów reklamowych z Orlen. Tak to działa.
  • ~Dziękować
    (2018-05-16 08:43)
    Dziękuję Trampowi i Izraelowi
  • ~mario J
    (2018-05-14 12:27)
    Zostały podniesione pobory najniższej krajowej. Podrożał transport.Podrożało paliwo.Jeśli pracownik rafinerii zarabia ciut więcej to i paliwo ciut więcej. Czy to jest proste? Moja rada to ciut mniej jeździć i wyrówna się.
  • ~ lik
    (2018-05-14 09:59)
    a ruda szuja mówiła że PO wyborach benzyna może kosztować i PO 7 złotych. Do tej ceny jeszcze dużo brakuje.
  • ~aqqq
    (2018-05-14 09:47)
    czytając komentarze zastanawiam się na której klasie szkoły podstawowej Polacy kończą edukacje - co ma (jakikolwiek)"rząd: do ceny paliw, czy w PL mamy swoją ropę żeby polityka mogła kreować jej cenę?- nie sądzę xD - ludzie poczytajcie sobie podstawy ekonomii to nie będzie problemu z cenami, z inflacja a nawet z "frankowiczami"
  • ~Kamil Dziub
    (2018-05-14 07:09)
    Mamy efekt gospodarczy Premiera Morawieckiego (tzw Piątka) już działa.Więcej slajdów pokazujcie drodzy Rządzący z Dobrej Zmiany to zwolennicy będą na was głosować bo oni rozumieją tylko obrazki i obietnice.Ciemny lud wszystko kupi ,a Prezes znakomity finansista się leczy na Saszerów i nie może udzielać rad Panu Premierowi,gdy ten musi uzyskać poradę i akceptację.Może Tatuś pomoże on się zna na wszystkim i często się wypowiada jak ma postąpić synek Mateuszek- Kłamczuszek
  • ~arkadio
    (2018-05-14 00:19)
    dobrze ze se zaoszczedzilem kupujac uzywke w aaa auto to teraz bedzie z czego na paliwo wydawac heh
  • ~abhinc
    (2018-05-13 23:06)
    na Polski rynek paliw samochodowych, a z drugiej strony przy znacznie wzrastających wpływów z tytułu paliw płynnych podnosi się cenę tegoż paliwa dla przeciętnego Polaka. Brak mi logiki w takim postępowaniu. Nawet przy obecnych zawirowaniach (?) na rynkach światowych, paliwa w Polsce powinny stanieć i to zdecydowanie!!!
  • ~Naparstek
    (2018-05-13 19:57)
    Gdy Trump wprowadzi surowe restrykcje wobec Iranu - wtedy ropa w Polsce będzie jeszcze droższa, bo nie będziemy mogli z Iranu importować w ramach "polityki" USA.
  • ~partia piSS dzieli
    (2018-05-12 14:41)
    trumienni surferzy
  • ~Mili
    (2018-05-12 13:21)
    Tani $ , silna złotówka , a mimo to cena ho ,ho . SŁUSZNĄ LINIĘ MA NASZA WŁADZA .
  • ~RR
    (2018-05-12 12:50)
    I bardzo dobrze! Ja jezdze rowerem wiec mnie to nie tyczy :D
  • ~au
    (2018-05-12 10:39)
    HURRAA !! wreszcie nie będzie korków i będzie można pośmigać moją beemciom hurrrrra!
  • ~jj25
    (2018-05-12 10:13)
    Tak jest! ZŁODZIEJSTWO PiS-u nie zna granic! W Polsce ceny paliwa nie miały i nie mają nic wspólnego z rynkiem światowym. Jak ceny światowe bardzo wzrastają, w Polsce także bardzo wzrastają. Jak te ceny bardzo spadają, w Polsce ani drgną, albo symbolicznie 10 - 20 gr na litrze!
  • ~Sankcje Trumpa
    (2018-05-12 09:51)
    Orlen już nie kupi taniej ropy z Iranu? Zaniżali ceny na rynku i teraz mają za swoje ;)
  • ~Głos Ameryki
    (2018-05-12 08:38)
    PiS rządzi jednym kradnie drugim daje i teraz mamy już nie tylko dwa sorty ale nawet podgatunek smierdzi w tej Polsce niektórzy nawet nie mają na srodki do mycia i prania
  • ~Destabilizacja.
    (2018-05-12 06:55)
    Niestety ale to polityka Północno Amerykańska destabilizuje giełdy i ceny paliw.
  • ~JOJO
    (2018-05-11 20:51)
    Jeśli wejdzie w życie opłata paliwowa... to będzie to koniec populistycznej CANALII... i jego Sekty...
  • ~ajax
    (2018-05-11 19:56)
    Około 6 złotych kosztował litr PB 95, kiedy rządziła PO tylko, że wtedy baryłka ropy na światowych rynkach kosztowała 120 dolarów.Teraz baryłka kosztuje 77 dolarów, a benzyna już przekracza 5 zł.Nie daj Boże, żeby teraz baryłka ropy przekroczyła 100 dolarów, bo będziemy mieli benzynę po 7 zł, a PiS chce jeszcze dokładać jakieś nowe podatki.Oj coś mi się zdaje, że PiS zadołuje jeszcze bardziej jak po sprawie nagród.
  • ~toj
    (2018-05-11 18:27)
    Właśnie ceny idą na rekordy bo brakuje kasy na 500+ 300 itd . Dlaczego rząd nie zadowoli się podatkami i akcyzą na stałym poziomi np przy cenie paliwa 4,2 zł /l wtedy to jest ok 2,4 zł przy cenie 5 zł to juz ok 3 zł Opłaca się aby ceny paliw rosły z byle powodu . Tak Gdy cena ropy spadła ze 150 $ do 30 za baryłkę cena paliwa z 5,5 do 3,2 bo cena ropy to nie wszystko . Gdy ropa drożeje okazuje się ze to podstawa wzrostu cen paliw .

Może zainteresować Cię też: