Paragony za paliwo napędzają oszustów. Minister nie ma pomysłu, jak ich ścigać

| Aktualizacja:

Nie pomogła ani akcja "Weź paragon ze sobą", ani ostrzeżenia resortu finansów. Przestępcy wciąż współpracują z nieuczciwymi pracownikami stacji paliw, aby wyłudzać podatki. A ministerstwo nie ma pomysłu, jak skutecznie ich ścigać.

wróć do artykułu
  • ~zdenek
    (2017-03-15 07:12)
    Banda pis idio - tów nie rozumie, że polscy przedsiębiorcy, by nie paść muszą bronić się przed dobrą zmianą, która ich zabija. Płacą podatki, które służą miesięcznicom i 500 +.
  • ~PEŁO-Patologia Oprychów...
    (2017-03-15 06:33)
    Eeee tam...a na ile przestępcy z Patologii Oprychów zadłużyli Polskę przez 8lat swoich złodziejskich rządów?
  • ~Tusk to kundel MERKEL i dzifka PUTINA
    (2017-03-15 06:36)
    kiedy ekstradycja RYŻEGO oszusta, antyPOlskiego szmac... iarza za Smoleńsk,AmberGold ,mira,rycha i zbycha...a i HAJKE TWIST-KAMIENICE?
  • ~zdenek
    (2017-03-15 07:06)
    Kaczelnikowi zagotowało się w czterech literach, wezwał szefer f a k e r a i skutki widać na forach. Pewnie w ramach akcji Tusk płacą po 2 zł za post
  • ~Wolacy! Nic się nie stało
    (2017-03-15 06:56)
    Po pissowskim Stalingradzie (1:27) pisstrolle jak widzę otrzymały nowe wytyczne. Zakompleksiony prezes ma Polaków za idiotów skoro myśli, że przekona ich do wielkości swojego sukcesu dyplomstycznego. Ton wpisów pisstrolli oznacza zaś paniczny strach przed Tuskiem. Czy to już początek kampanii prezydenckiej?
  • ~Author
    (2017-03-15 11:03)
    Tu pojawia się zgrzyt, kiedy złodziej okrada złodzieja. Przecież władza nie znosi konkurencji!
  • ~Luzik
    (2017-03-15 08:59)
    Nad czym tu się zastanawiać. Fakturę za niektóre towary w tym np. za paliwa powinno się móc brać wyłącznie w dniu zakupu paliwa i wszystko. Nie wiem po co jest tak długi termin. Potem w kontroli wychodzi, że firma x - oszust wzięła faktury na 4000 zł w jednym dniu a ma 3 samochody. Pozamiatane.
  • ~młynek
    (2017-03-15 09:12)
    około 50% ceny paliwa to podatki !!! i to jest ok ???
  • ~kwitek
    (2017-03-15 07:11)
    ..jest prosty sposób, ale nie napiszemy bo pismaki z der dziennik będą znowu judzili...
  • ~cafar
    (2017-03-15 09:05)
    Już dwóch śmierdzieli od Szcher Machera wylewa pomyje. Można was chwasty rozpoznać lepiej niz ruskich trolli.
  • ~Ppp
    (2017-03-15 15:36)
    Nie ma pomysłu? Obniżyć VAT i akcyzę! Szybkie, proste, tanie, nie wymaga myślenia, a w dodatku jedyne sensowne. pozdrawiam.
  • ~MJ
    (2017-03-15 17:52)
    Tu nikt nikogo nie oszukuje. Paragon zawiera w sobie VAT, gdyby przyslowiowy Kowalski mogl go choc w czesci odliczyc , nawet 10% to by go na stacji nie zostawil, a tak to czesc tego VATu jest odliczana u innego platnika, suma VAT sie zgadza, fo stacja wystawila paragon, ktory potem zamienila na fakture VAT. Dac mozliwosc odliczania choc czesci VAT , w koncu ludzie uzywaja samochodu do dojazdu do pracy, a problem zniknie
  • ~Piotr
    (2017-03-16 09:30)
    Coś mi się wydaje, że naszej administracji nie do końca zależy na ściganiu tego procederu. Wystarczy wprowadzić obowiązek zapisu numeru rejestracyjnego pojazdu tankującego, na każdym z wystawionych paragonów, bez możliwości późniejszej edycji tego zapisu.Oczywiście pojawią się pewnie twierdzenia, że to przedłuży czas każdej z operacji kasowych, jak również pomyłki w numerach zapisanych na dokumencie. Są jednak już takie systemy, wykorzystywane choćby na parkingach, które samoczynnie czytają i zapisują na dokumentach numery rejestracyjne. Jakikolwiek błąd numeru, na paragonie zwykłego podatnika, nie będzie miał dla niego znaczenia i tak nie rozlicza kosztów paliwa.
  • ~sic
    (2017-03-15 20:26)
    piss off
  • ~zyzio