Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny hurtowe większości paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 14 zł na tysiąc litrów podrożały benzyny bezołowiowe 95 i 95AL, a o 18 zł na tysiąc litrów - benzyna bezołowiowa 98.

Z kolei o 11 zł na tysiąc litrów wzrosła cena oleju napędowego Eurodiesel, a cena oleju napędowego do celów opałowych Lotos Red nie uległa zmianie. Ceny benzyn bezołowiowych nie uległy zmianie.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

Także PKN Orlen podnosi od środy hurtowe ceny benzyny o 4 zł i oleju napędowego o 8 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern.

O korekcie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliw.

Od środy hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 560 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 664 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 474 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 654 zł za tysiąc litrów.

W tym roku to 67. podwyżka cen benzyny i 65. podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam 39, a olej napędowy 34 razy.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 wzrasta o 8 zł i wynosi 4 tys. 424 zł za tysiąc litrów.