Jak oszacowali analitycy BM Reflex, obecnie za litr benzyny Pb95 trzeba zapłacić średnio 5,85 zł, za litr benzyny Pb98 - 5,98 zł, a taka sama ilość oleju napędowego kosztuje 5,76 zł. Litr autogazu kierowcy tankują za 2,84 zł. W przypadku benzyny i oleju napędowego średnie ceny są o 1 grosz na litrze niższe niż przed tygodniem. LPG kosztuje tyle samo, co tydzień temu.

Jak poinformował e-petrol.pl, obniżka cen na stacjach mogła zaskoczyć nawet najbardziej optymistycznych kierowców, ponieważ w mijającym tygodniu nie odnotowano spadków cen w polskich rafineriach. "Diesel kosztuje dziś 4480 zł za m sześc. - co oznacza wynik o niemal 70 zł wyższy niż w ubiegłym tygodniu. Średni poziom cen hurtowych benzyny w polskich koncernach wynosi 4498 zł za m sześc. Tu zwyżka była znacznie mniejsza i wynosiła około 30 zł" - poinformował e-petrol.pl. Analitycy portalu nie spodziewają się w najbliższym czasie znacznej obniżki cen benzyny w hurcie.

"Istotna dla przyszłego poziomu cen w kraju będzie pozostawała sytuacja w Grecji, która wpływa na notowania polskiej waluty. Na rynku ropy naftowej sytuacja pozostaje o tyle dobra, że nie ma czynników, które wpływałyby wyraźnie na ponowne zwyżki cen surowca" - szacują analitycy BM Reflex.