Grupa Lotos obniżyła w czwartek ceny hurtowe: benzyn bezołowiowych 95, 95AL i 98 o 5 zł na tys. litrów, a oleju napędowego Eurodiesel o 7 zł za tys. litrów, natomiast oleju do celów opałowych Lotos Red - o 4 zł za tys. litrów - podało biuro prasowe spółki.

Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.

PKN Orlen obniża od czwartku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 4 zł, a benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 5 zł za tysiąc litrów, natomiast hurtowe ceny oleju napędowego nie ulegają zmianie - poinformował płocki koncern.

Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw.

Od czwartku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 4 tys. 374 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 4 tys. 441 zł za tys. litrów; olej napędowy Ekodiesel - 4 tys. 427 zł za tys. litrów (cena bez zmian); olej napędowy Arktyczny 2 - 4 tys. 607 zł za tys. litrów (cena bez zmian).

W tym roku to 16. obniżka cen benzyny w płockim koncernie. W tym czasie benzyna drożała 12 razy. W przypadku cen oleju napędowego spółka wprowadziła od początku roku 13 podwyżek i 12 obniżek.

Jak podał PKN Orlen, hurtowa cena paliwa odnawialnego BIO 100 nie ulega zmianie i wynosi 4 tys. 377 zł za tys. litrów.