Setna stacja, która dołączy do sieci Huzar, otwarta zostanie w miejscowości Biskupiec (Warmińsko-mazurskie).

Jak poinformował prezes POLpetro Ireneusz Jabłonowski, 2012 r. spółka chciałaby zamknąć liczbą około 120 stacji paliwowych Huzar.

"Od kilku lat utrzymujemy tempo około 20 stacji rocznie, które przystępują do sieci Huzar. W tym roku również będziemy chcieli powiększyć naszą sieć o kolejne 20 stacji" - powiedział Jabłonowski.

Prezes POLpetro podkreślił, że warunkiem przystąpienia prywatnej stacji paliwowej do sieci Huzar jest przede wszystkim dotychczasowa, nieposzlakowana opinia o działalności takiej placówki oraz jej dogodna lokalizacja, także względem innych stacji paliwowych.

"Sieć Huzar jest alternatywnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju sieci franczyzowych. To nie jest sieć prywatna, to jest sieć prywatnych stacji paliw, a właściciele stacji paliwowych, które przystępują do naszej sieci, są faktycznie właścicielami spółki POLpetro" - zaznaczył Jabłonowski.

Spółka POLpetro została powołana w Płocku w 2000 r. przez 22 indywidualnych właścicieli patronackich stacji paliw ówczesnej sieci Petrochemii Płock SA. Obecnie spółka liczy 64 akcjonariuszy. Pierwsza stacja z logo Polskich Stacji Paliw Huzar powstała w 2005 r.

Najwięcej placówek tej sieci działa w województwach: mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.