• ~pamiętliwy
    (2014-11-19 11:07)
    re:~Bicz na lemingi
    Daj spokój. Przecież nie ma co polemizować z komunistycznym kałmukiem wychowanym w kołchozie.
    Taki matoł jak "koka" (albo "kaka") jest przekonany że świat czeka świetlana przyszłość i niesłychany rozwój w każdej dziedzinie jak zlikwiduje się księży i dopuści do władzy oszalałe lewactwo. Przykładów co niemiara dostarczył ZSRR. Kraj miodem płynący.
    Kaka powinna tam wyemigrować, jeśli jeszcze tam nie jest.
    A tak w ogóle to na co ludziom jakieś motorki.
    Do pełni szczęścia wystarczy gender, zalegalizowane kazirodztwo i tęcza przed każdym domem.
  • ~kamieni kupa
    (2014-11-18 19:09)
    Te Sokoły postały kilkanaście lat po odzyskaniu niepodległości i po wojnie z bolszewikami w 1920 roku. Obecnie młodzi zdolni polscy projektanci i inżynierowie mogą robić karierę, ale na obczyźnie.
  • ~jak stoisz to kupa
    (2014-11-18 21:20)
    Bo w Polsce musieliby na takich nierobow jak ty pracowac.
  • ~kamieni kupa
    (2014-11-18 22:01)
    jak stoisz.Zanim zaczniesz klikać to się naucz pisać bez błędów analfabeto. A jak nie masz polskiej klawiatury dodatkowy minus. Dobra rada.Jak z ciebie taki jasnowidz to zajmij się tym zawodowo. Podobno popłatne zajęcie.
  • ~hej
    (2014-11-19 08:43)
    Jak nie Syrena Sport, to Beskid, albo inny Romet i gdyby nie komuna to Saab i Volvo by nie padły.
  • ~PISuarski PISdzilec jest nawet tutaj...
    (2014-11-19 09:11)
    @~kamieni kupa2014-11-18 22:01
    A co taki tepy PISuarski tłuk jak ty może wiedziec o technice, motocyklach, czy historii Polski. Ty tylko wiesz tłuku jak lac PISuarskie łajno !
  • ~koki
    (2014-11-19 09:43)
    Polscy przedwojenni inżynierowie mieli na swoim koncie znakomite osiągnięcia. robiliśmy kilka rzeczy dobrze, kilka genialnie, ale za mało aby skutecznie odeprzeć ataki w 1939. po wojnie produkowaliśmy nasze WŁASNE samochody, motory, samolociki, świetne radia (Radmor) jakby ktoś nie pamiętał. może inni dorzucą swoje. po słynnym 1990, czyli po post styropianowej rewolucji i zainstalowaniu państwa wyznaniowego w obszarze RP, nie produkujemy niczego, podkreślam niczego własnego, sławiącego imię Polski jako kraju przemysłowo technologicznego z własnym przemysłem, elektronicznym, maszynowym, ciężkim. szacun dla ojców post styropianowej rewolucji ręka w rękę z katabasami rozkradającymi państwo. szacun!
  • ~m
    (2014-11-19 13:35)
    Niestety nasi durnowaci ekonomiści pod hasłem reformy potrafili tylko ...sprzedawać fabryki i zakłady pray
    Czy ktokolwiek potrafi mi wytłumaczyć po co sprzedawaliśmy n.p. Celulozę Kwidzyn ?
    Jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie !
    Patologia Transformacji , to książka prof Kuźniara ( chyba nie przekręciłem nazwiska ? )
    czytajcie dowiecie się jakich sztuczek używano by wyprzedać jak najwięcej !
  • ~Ed Sopot
    (2014-11-19 13:39)
    A do tych kłócących się na tych łamach

    Osły jedne !
    Komuny nigdy w Polsce nie było !
    NIGDY !
    Bierut próbował , na szczęście mu nie wyszło
    Nawet 1945 r rolnicy mieli swoje bydło , swoje pola
    małe zakłady krawieckie czy szewskie nawet piekarnie i cukiernie ...też były
    Nie było natomiast komuny ...tak łatwo rzucacie te hasła , najpierw proponuję wycieczkę n.p. do Korei Pół .
  • ~emeryt gdansk
    (2014-11-19 14:16)
    no fakt

    Komuny to u nas nie było
    nawet w tych trudnych gomułkowskich czasach do pzpr nalezała tylko niewielka część pracujących