Legendarny motocykl WSK zaskoczy cię już w wakacje. Nowy model będzie mieć "narodowy sznyt"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK, jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg, wraca jako nowa konstrukcja i nabiera realnych kształtów. "Sprzęt rodzi się do życia" - zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~wueskowicz
    (2018-04-11 22:32)
    Ma być Polskie i nie do zajechania
  • ~lolo
    (2018-04-11 22:41)
    trzymam kciuki
  • ~flakus
    (2018-04-11 21:32)
    Wspaniała wiadomość! Kibicuję odrodzeniu motocykli w Polsce.Jeszcze dodam, że projektant Synakiewicz tworzy prototyp motocykla o roboczej nazwie jjs x4 500, który ma stronę na FB, Zobaczcie koniecznie. Niech nikt się nie skrzywi, że ma być dwusuw. Skojarzenie od razu z rrryym rrrym i mgiełką. Konfitura jest w tym,że facet zrobił taką konstrukcję dwusuwa, w której olej nie idzie do cylindra i nie pali się z benzyną, więc ekologia jak w 4t. Wszystko tam wyjaśnione.
  • ~Adolfina Merkill POleca w w w . safeshorts . eu
    (2018-04-11 22:11)
    a w Bundeskalifatach POwstał jewropejsko-sojuznyj pas cnoty: w w w . safeshorts . eu. Ma chronić przed napadami ze strony nachodźców. Dlaczego SAFE SHORTS? Czy znasz te uczucie obawy, że za każdym rogiem może ktoś się pojawić, by cię napaść? Że nie będziesz mogła krzyczeć? Że będziesz chciała uciec ale oprawca będzie cię trzymał, a do wyrwania się będzie brakować sił? Nie dopuść żeby do tego doszło! SAFE SHORTS dadzą ci ochronę.
  • ~rychu
    (2018-04-11 20:38)
    co za kretyn dla okreslenia "narodewgo elementu" (o doborze slowa mozemy dyskutowac) uzywa niepolskiego slowa "sznyt" ??!!!!!!!! kretyn !! kretyn !!!! po trzykroc kretyn !!!!!!!!
  • ~mokka
    (2018-04-12 06:17)
    "narodowy sznyt". Cokolwiek to znaczy. Smrodzący lekki dwutakt do jazdy po mieście, dzisiaj tylko niektóre kosiarki do trawy mają dwusuwy. Od kiedy WSK był motocyklem kultowym? W tamtych czasach były to Jawy (zwłaszcza 500) albo MZ. Pierwszym polskim motocyklem w PRL był WFM.
  • ~Eko
    (2018-04-11 21:46)
    Oby WSK nie podzieliła losu junaka ( joński badziew) bo jak widzę junaka to nie wiem czy się śmiać czy płakać a stare miały duszę nowe jak widać
  • ~kierowca
    (2018-04-11 21:24)
    Jeżeli to ma być motocykl też dla Polaków to za nisko jest ten silnik na Polskie drogi.
  • ~inżynier
    (2018-04-11 23:38)
    Rama jest prymitywna jak ze stodoły spawana z kawałków. POWINNA BYĆ GIĘTA MA MIEĆ ŁUKI W MIEJSCACH ŁĄCZENIA PANOWIE INŻYNIEROWIE Z URSUSA.
  • ~żart
    (2018-04-11 21:52)
    Na starym WSK, uczyłem się jeżdzić (50 lat "wstecz"), Po górach,dolinach - piosenka. Na tamte czasy (tanie), Były lepsze - mocniejsze (Junak, bmw,jawa,panonia,iże itd...). Nie raz się "wywaliłem", powodem prędkość (na zakręcię).
  • ~sig9
    (2018-04-12 09:00)
    WSK z czasow PRL to byl szmelc - zaden "kult" sie z nim nie wiazal. Lepszy byl SHL, choc tez nawet nie dorownywl czeskim motocyklom Jawa, czy MZ-kom z NRD. Wspolczesny motocykl z dwusuwowym silnikiem? To taki "zasmradzacz" jest legalny w Polsce? A ta rurowa rama jakby zrobiona przez jakiegos kowala w wiejskim warsztacie to tez kompletna kompromitacja.
  • ~Jeśli to ma mieć ręce i nogi - to najpierw musi w Polsce
    (2018-04-12 03:29)
    zostać skonstruowany lekki, bardzo trwały i nie wymagający praktycznie żadnej konserwacji wolnoobrotowy długoskokowy (duży moment obrotowy i mała średnia prędkość tłoka!) i oczywiście 4-suwowy silnik o pojemności 250-350 ccm z gwarantowanym bezawaryjnym przebiegiem co najmniej 35 000 km i o mocy około 20 KM! - A reszta jest milczeniem! Zapytam tylko pro forma - czy ktoś to w Polsce potrafi zrobić?
  • ~Motoman
    (2018-04-12 09:44)
    Marzą by silnik w 100 proc. byłby opracowany i produkowany w Polsce. I tyle w temacie Z naciskiem na marzą
  • ~Julka
    (2018-04-12 06:16)
    Wszyscy poglupieli z tym, narodowy, czerwono biały jest paskudny
  • ~Pi s na wodę
    (2018-04-12 05:39)
    Konstruktor tego cuda tylko opatentuje ten "wynalazek" i natychmiast montownia kitajskich traktorów zleci w Chinach produkcję silników,albo wszystkich części składowych,a patrioci polscy będą je składać w Polsce i cieszyć się z polskiej produkcji.
  • ~mh
    (2018-04-11 22:15)
    " dwusuwowy silnik" że koorva co?
  • ~@ 'wsparcie zaproponował Ursus!'
    (2018-04-12 03:20)
    Czyli należy się spodziewać, że będzie to jednośladowy dwusuwowy Diesel turbo Carrera common rail Chanel 5P! Podobno planowana jest na bazie tej nowej konstrukcji (w nowym Planie 6-letnim) 3-kołowa riksza dostawcza! Morawiecki już umieścił te plany w swoim projekcie zrównoważonego niepokoju!
  • ~George
    (2018-04-12 07:25)
    To ma być wsk?!! wstyd i porażka daleko odbiega od normalność aż się patrzyć na to nie chce serce się tylko kraje że pod tak wspaniałą marką będzie produkowany kolejny po junaku nie udany projekt
  • ~xxxx
    (2018-04-12 08:58)
    Nowy Narodowy Wiejski Sprzęt Kaskaderski ! To jest coooś !!!!
  • ~Polaku! Nie wychodź na drogę
    (2018-04-12 03:36)
    - bo cię WSK zaskoczy!

Może zainteresować Cię też: