Legendarny motocykl WSK zaskoczy cię już w wakacje. Nowy model będzie mieć "narodowy sznyt"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK, jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg, wraca jako nowa konstrukcja i nabiera realnych kształtów. "Sprzęt rodzi się do życia" - zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~zat
    (2018-09-09 20:51)
    Mam wrażenie, że to Prima Aprilis.
  • ~Wsk 125 1961
    (2018-08-17 21:03)
    A gdzie te stare wsk jak wskrzesić to legendę
  • ~Zawiedziony
    (2018-05-17 20:05)
    Czekałem, trzymałem kciuki. Niech mnie oświeci! Spodziewałem się klasycznej ramy , design na PRL a silnik 125 czterosuw z 5 stopniową skrzynią mamual a tu chiński skuter w 2suwie..
  • ~Kierowca Wueski 125
    (2018-05-16 15:56)
    Jestem właścicielem poczciwej WSK 125 z 1970 . Jak patrzę na projekt nowej ramy to jestem zgodny z opinią powrót do korzeni. Pospawane rurki na sztywno a wibracje z silnika poprzez ramę do kierownicy i na manetki. 20 km i 3eba odpoczywać bo ręce nie wyrobią. Gratulacje.
  • ~WSTYD MI ZA ZBESZCZESZCZENIE PAMIĘCI O KONSTRUKTORACH WSK
    (2018-05-16 10:48)
    jeżeli takie fikuśne, jak na zdjęciach (futurystyczne kształty) , a nie przypominające normalnych motocykli, to szkoda na takie dziwactwa kasy i materiału. A zabawy z nazwą WSK niech nam i POLSCE WSTYDU OSZCZĘDZĄ. TO SĄ PROJEKTY ROWERÓW, CZY MOŻE ZWIDÓW NARKOTYCZNYCH? ZBADAĆ AUTORÓW PROJEKTU, CZY NIE NADUŻYWAJĄ NARKOTYKÓW
  • ~wena2k432
    (2018-04-25 09:31)
    Ciekawe jak spełnią Euro IV w dwusuwie??? Bez tego nici ze sprzedaży na terenie UE. Dodatkowo 125 i moc powyżej 15KM to od razu znaczne ograniczenie sobie popytu na ten motocykl (do jego prowadzenia będzie potrzebna kategoria A lub A2 zamiast B lub A1). Moim skromnym zdaniem ten projekt to tylko kolejna bajeczka, ale fajnie by było gdybym się mylił.
  • ~piro
    (2018-04-24 21:41)
    Socjalistyczny w treści i narodowy w formie. Q.......... skąd my to znamy ?
  • ~Zdzisek..,,.,,.
    (2018-04-19 11:17)
    A siodełko jest przewidziane, czy do jazdy na stojaka?
  • ~tw e e ty
    (2018-04-18 22:02)
    tia.. juz to widze jak wypuszczą dwusuwa o pojemnosci 500 cc, juz nie mowiac o 1000 cc.. brzmi jak kiepski zart..
  • ~deliriusz
    (2018-04-17 22:56)
    Dwusuwy nowej generacji są tak samo "ekologiczne" jak czterosuwy. Poczytajcie troche przed napisaniem durnych komentarzy.
  • ~PoWol
    (2018-04-17 18:35)
    Tu chodzi o zawłaszczenie znaku WOSK,bo na teren po dawnej fabryce znalazł się kupiec.Tez będzie ******** że będzie montował *********** jakim było WSK125
  • ~Zapytam tylko (żeby nadążyć za aktualną modą!!!)
    (2018-04-16 23:26)
    czy ten "motocykl" będzie autonomiczny i elektryczny - a przynajmniej hybrydowy - tak jak najnowszego wzoru wojny?
  • ~Jerry
    (2018-04-16 22:09)
    Póki co, cztery rury na krzyż. Gratuluję koncepcji i polotu.... a wystarczyłoby dać dziecku kredki w przedszkolu. No i bardzo się obawiam tego.....sznytu.
  • ~Kaczodół
    (2018-04-16 13:23)
    Będzie się nazywać: WSK Kaczyński
  • ~mstr
    (2018-04-16 10:08)
    Cóś mnie się zdaje ,że ten motor ma wadę konstrukcyjną już na samym początku i źle umieszczony punkt obrotu przedniego zawieszenia.Ten motor będzie jak katapulta.Nie dość ,że może pękać rama to jeszcze w przypadku nawet niewielkiego uderzenia katapultuje kierowcę.
  • ~r
    (2018-04-16 09:56)
    Kupię model o "patriotycznym sznycie",o narodowym mnie nie interesuje!.
  • ~ffff
    (2018-04-15 20:52)
    Ludzie, tak wyglądały motocykle w XIX wieku, gdzie tu polskie motory z PRL...............
  • ~sam
    (2018-04-15 19:58)
    Jakiś orzel na lampie? Biało-czerwone barwy ? I bezwzglednie husarskie skrzydla w komplecie... No i dofinansowanie z narodowej fundacji rozdawania kasy. Dla matek z 2 dzieci dodatkowy boczny kosz i kaski gratis...
  • ~ankaplus
    (2018-04-15 15:52)
    Podobno ma być motocyklem dawanym premiowo ojcom w ramach programu 500+, za udaną prokreację. Im więcej potomstwa, tym większa moc silnika.
  • ~czekam na to
    (2018-04-15 08:52)
    Tak jest. Ma byc calkowicie polski produkt.

Może zainteresować Cię też: