Latający motocykl dla wojska i drogówki. Wymyślili go Polacy, a produkcja już na wiosnę

| Aktualizacja:

Hoverbike Raptor to połączenie motocykla z helikopterem. Ma być idealny dla drogówki i wojska, ale też sprawdzi się jako pojazd cywilny. Nad tym jeżdżąco-latającym wehikułem od czterech lat trwają prace w Wojniczu pod Tarnowem. Dziennik.pl sprawdził, na jakim etapie jest to przedsięwzięcie.

wróć do artykułu
  • ~Wiarus
    (2017-10-04 16:18)
    Czy to 1 kwietnia, czy ja śnię. Co w tym MONie wąchają?
  • ~Han
    (2017-10-04 17:53)
    Podziwiam chłopaków za dobry bajer i ściemę;) Pewnie jeszcze przez kilka lat będą sprzedawać wizję i obiecywać cuda ;D. Na realizację takiego przedsięwzięcia potrzeba jednak zdecydowanie więcej finansów niż posiadają. 100 tys. kapitału spółki ... Na razie to robią fajne wizualizacje 3D i ... firmowe grille ;) ale na tym się nie poleci :/ Poza tym firma jest "szemrana" ... a szkoda bo pomysł mim zdaniem ma potencjał.
  • ~mkk
    (2017-10-05 07:38)
    Od 100 lat takich prototypów, modeli, dziwadeł na świecie powstają tysiące. Jak dotąd żaden z nich nie znalazł ani odrobiny zastosowania. P.S. Może Pan Minister MON kupi dla swego OT Wojska paralotnie bojowe?
  • ~kaczolap
    (2017-10-04 15:15)
    hahahahahahaha....
  • ~Tyranozaur
    (2017-10-04 16:19)
    2 osoby + chomik
  • ~HVA
    (2017-10-04 17:21)
    Rosyjski Kalasznikow kilka dni temu pokazal dzialajacy, latajacy prototyp takiego urzadzenia. A tutaj mamy jedynie plastikowa makietke - ciekawe ile forsy cwani chlopcy wydoili z MON? Pewnie bez paru milionow sie nie obeszlo....
  • ~wawa
    (2017-10-05 07:59)
    O to to....j jak z reklamy piwa.
  • ~Chowajcie sie gdzie tylko mozecie
    (2017-10-04 17:01)
    Przeciez to zwykly dron, a to ze ma slink z motocykla, to wcale go tym nie czyni.
  • ~kkkk
    (2017-10-04 23:33)
    na razie po Zabrzu jezdzi na czarno-czerwonym motorze exhibicjonista i straszy ludzi ,,klejnotami" ,z nim policja ma problem to co dopiero jak wsiadzie na latajacy motocykl
  • ~j23
    (2017-10-04 16:26)
    Aż strach jeździć czymkolwiek. To tałatajstwo będzie nam spadać na głowy!
  • ~Filip
    (2017-10-05 10:03)
    Wyglada kapitalnie, jeśli działa, to powinno być na wyposażeniu polskiej piechoty.
  • ~lerman
    (2017-10-05 03:25)
    Niezły kit - jak z tą husarią arrineirą czy jak tam to zwą. Durne pislemingi się tym jarają jako dowodem na polską potęgę...
  • ~Kaczyzm
    (2017-10-09 19:46)
    Szkoda czasu I pieniedzy na to gvno.
  • ~muj post diabel zjat/ bo koinkurencja od techniki nie spi
    (2017-10-05 08:01)
    komus nie na reke, ze powstaje przynajmniej proba zrobienia produktu tak prostego, potrzebnego na kazdym kroku i tak zaawansowanego technologicznie, wiec moj dlugi post SKasowano, i konkurencja m,a po problemie,
  • ~jaro
    (2017-10-05 13:06)
    antoś nie wziął leków- i za badania-płaci MON.za węgiel z Donbasu-też MON. antek powinien jeszcze zamówić 100000 prezerwatyw bojowych podwójnie bieżnikowanych z logo MON.
  • ~Grubas i Oblecha
    (2017-10-05 09:31)
    Za duzy.
  • ~hayabuza
    (2017-10-05 21:21)
    na youtube takich pełno
  • ~dsfab
    (2017-10-06 21:02)
    kolejna makietka ? Ruskie już takie latające mają . My mamy makietki czołgów, helikopterów, karabinów szturmowych a teraz jeszcze latającego motocykla. DO BOJU !
  • ~wboj
    (2017-10-08 08:54)
    Nie wygłupialiby się, taniej kupić od Ruskich ich Kałacha.
  • ~tadeusz1414
    (2017-10-09 20:39)
    Na razie model ze sklejki i animowany filmik. Produkcja w ilości jednej prototypowej sztuki rozpocznie się już na wiosnę.

Może zainteresować Cię też: