Polski motocykl WSK wraca do produkcji. "Planujemy pojemność 125 i maszynę flagową"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK - jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg jedzie do reaktywacji. Pomysł pasjonatów doczekał się wsparcia władz miejskich i słynny jednoślad ma być znów produkowany. Plany odrodzenia zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~słowianin
    (2018-05-20 19:21)
    to że dziś nie produkujemy żadnego motocykla samochodu to że padły zakłady odzierzowe włukiennicze przemysł elektroniczny To wina Solidarności i układu okrągłego stołu
  • ~prawdziwy motocyklista
    (2018-04-27 01:31)
    wsk-a nie jest motocyklem a jakimś przyrządem do poruszania się. Nie twórzcie kolejnego dziadostwa jak to zrobiliście z Junakiem. Wsk-a to barachło na które nie wsiądzie żaden szanujący się motocyklista. Już sama nazwa odstrasza. Jeżdżę na motocyklach od 45 lat i jeszcze nigdy nie dosiadłem takiego "poniżenia" jak wsk-a!!! Ostatnim motocyklem był Junak! SFM też się nie przyłożyła do produkcji, ale to był motocykl! A wsk-a - to był chłam - i będzie chłamem, dziadostwo na miarę naszego kraju. Zróbcie coś w stylu INDIANA, albo SOKOŁA 1000 albo chociaż HONDY CB 750...
  • ~Co tam panie w polityce?
    (2018-04-12 03:04)
    Ano - Chińczyki trzymają się mocno - i nic nie wskazuje na to, żeby dali sie wyprzedzić Polakom!
  • ~Jeśli to ma mieć ręce i nogi - to najpierw musi zostać
    (2018-04-12 02:56)
    skonstruowany bardzo trwały i nie wymagający praktycznie żadnej konserwacji wolnoobrotowy długoskokowy (duży mioment obrotowy i mała średnia prędkość tłoka!) i oczywiście 4-suwowy silnik o pojemności 250-350 ccm z gwarantowanym przebiegiem co najmniej 35 000 km i o mocy około 20 KM! - A reszta jest milczeniem!
  • ~Narodowy s z y t (s h i t)
    (2018-04-12 02:47)
    @@ "Planujemy, aby te motocykle miały narodowy sznyt..." ---------------- A planujcie sobie, planujcie! I wzorujcie sie w tym "planowaniu" na Planie 6-letnim!
  • ~:)
    (2018-02-08 12:03)
    nic z tego nie będzie
  • ~zbyszek a
    (2018-01-03 23:06)
    swietnie ja mam 2 wski dudek i gila oraz mz etz 250 do tej pory. jezdzilem gilem jak miałem 16 lat jezdze tez hondom hornet kocham motocykle pozdrawiam
  • ~piort
    (2017-11-30 08:46)
    będzie ************* na rynku na miarę nowego ursusa , będzie chińska wsk , kiedy polacy przestaną z siebie śmiechowisko robić
  • ~qqq
    (2017-10-29 10:28)
    Jeśli polski motocykl ma kosztować "nieznacznie więcej" od azjatyckiego, to musiałbym upaść na głowę żeby go kupić.
  • ~grzesiusuchy
    (2017-09-27 16:01)
    romet to chińczyk i dla mnie już nigdy nie będzie rometem odnośnie WSK piękny pomysł pod warunkiem że to będzie nasze POLSKIE od A do Z
  • ~xxxx
    (2017-09-18 17:43)
    w ak1 nie dzieje sie nic piotrowicz nie potrafił nawiazac kontaktu ani z mlodymi i starszymi ciekawe kto zanim stoi
  • ~realista
    (2017-09-11 22:29)
    Czego to już nie reaktywowano.... Dajcie spokój mości Panowie :)
  • ~Motórzysta
    (2017-09-08 17:25)
    Super wiadomość. Taką WSK z chęcią kupie. Czekam na tą chwile 😃.
  • ~lw
    (2017-08-27 19:37)
    czy będą zapisy na wsk z pierwszymi numerami produkcji ja się piszę wreszcie jakiś mądry człowiek walczy o to co polskie......
  • ~k3
    (2017-08-14 20:27)
    Romet akurat wyszedł całkiem nieźle. Junak też nienajgorzej, ale nazwać te motory polskimi- to lekkie nadużycie. W każdym razie cieszę się z próby reaktywacji marki i czekam na efekty. Obym mógł w niedługim czasie zakupić polski sprzęt.
  • ~Śruba
    (2017-06-25 17:40)
    Jaska siopa kiedy będzie dajcie namiary cen modeli ...
  • ~Michał Ochman
    (2017-05-30 16:42)
    Bo Romet to marka kupiona przez " Arkus S.C. zakupiła od Zakładów Rowerowych "Romet" S.A. w Bydgoszczy Fabrykę Rowerów "Romet-Jastrowie", a następnie zakład we wsi Kowalewo w województwie kujawsko-pomorskim. Nabyła ona również prawa do znaków towarowych "Romet"." [Wpis z Wikipedii]. Także Romet to nie ta dawna firma, nie ma z nią nic wspólnego. Po kupuje gotowce z Chin i nakleja napis "Romet". Nic nie produkujemy w kraju. Jednakże motocykle te się zmieniają i robi się już konkretne konstrukcje jak romet z-one s125. Powoli doganiamy zachodnią konkurencję i będzie można olać niedługo zakup nowej Yamaszki, czy Hondy. Ja im życzę jak najlepiej :) Zawsze fajnie kupić coś taniej, a jakościowo też znośnie. Wystarczy dbać, a niestety dzieciaki w Polsce nie umieją zadbać choćby o smarowanie łańcucha, czy wymianę oleju i temu też te motocykle mają swoją opinię (widziałem z autopsji).
  • ~12365479
    (2017-05-06 20:00)
    bo Romet to tylko polska nazwa a tak na prawde to Chińczyk
  • ~taka piosenka sprzed lat