Polski motocykl WSK wraca do produkcji. "Planujemy pojemność 125 i maszynę flagową"

| Aktualizacja:

Motocykl WSK - jeden z symboli Świdnika i legenda polskich dróg jedzie do reaktywacji. Pomysł pasjonatów doczekał się wsparcia władz miejskich i słynny jednoślad ma być znów produkowany. Plany odrodzenia zdradza nam Michał Piotrowicz, zastępca burmistrza Świdnika, a prywatnie pasjonat motocykli i marki WSK.

wróć do artykułu
  • ~pocoto
    (2017-04-11 20:01)
    Tylko po co? Przeciez Polska to juz tylko kaminei kupa (wg. PO).
  • ~Smog POdwawelski
    (2017-04-10 03:48)
    Potrzebujemy na szosach zo najmniej dwa miliony dwusuwowych motocykli! Oczywiście powinny jeździć 24/7!!!
  • ~Simson Suhl
    (2017-04-10 03:44)
    A ja - stary motorower z NRD - uważam, że "polacy" to bezsilne dziady! Chcecie dowodu? Oto on: === "Kia" to 50 lat temu była nikomu nieznana lokalna fabryka rowerów - taki koreański "Romet". A dzisiaj jest to rozpoznawalna na całym świecie marka! - Firma, która co roku produkuje i sprzedaje 1,3 miliona doskonałych, niezawodnych, trwałych i bardzo ekonomicznych samochodów! == == A "polskie" bezsilne dziady co pewien czas produkują w jednym egzemplarzu jakąś Syrenę - model "Husaria Kawalkada Falanga Tupot Czempion Zgrzyt 5P" i czynią wokół tej hucpy wiele medialnej wrzawy i zamieszania. A tak naprawdę jest to zwyczajowa "polska" cała para w gwizdek i kolejny z niezliczonych przykładów na bezsensowne marnotrawstwo indywidualnych inicjatyw zdolnych jednostek przez ślepy i nieświadomy celu swego istnienia motłoch!
  • ~pochwala "badziewia"
    (2017-04-06 22:02)
    Przeciez nowsze motocykle sa lepsze i ladniejsze.
  • ~k
    (2017-03-31 23:54)
    Odkad siegne pamiecia zawsze wmawiano POLAKOM ze wszystko piekne i sliczne byle zagraniczne.Moze wreszcie przyszedl czas zebysmy uwierzyli w siebie i zaczeli robic swoje.
  • ~x
    (2017-03-30 08:14)
    Będzie produkowany podobnie jak planowana syrenka?. Tylko na papierze!
  • ~DZIADZIA
    (2017-03-29 23:08)
    BARDZO SIE CIESZE TYLKO ZROBCIE TO PROFESIONALNIE MLODZI PROJEKTANCI I BIURO KONSTRUKCYJNE Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA A NAPEWNO BEDZIE DOBRZE ZADNA CHINSZCZYZNA TYKO 100PROCENT WYROB POLSKISZKODA ZE NIE SHL ALE I MOZE I NA NIA PRZYJDZIE CZAS TRZEBA PRZETRZEC SLADY POWODZENIA
  • ~Romet crs50
    (2017-03-28 23:03)
    Pewnie znów made in china jak te szroty romety miałem jednego i więcej niechce
  • ~t.runo
    (2017-03-28 11:38)
    Powołanie konsorcjum, prace badawcze,reaktywacja, wielkie słowa, a skończy się na imporcie jakiegoś badziewia z Chin i nazwania tego WSK.
  • ~sdf
    (2017-03-28 11:21)
    wchodze w to
  • ~Emil
    (2017-03-28 04:01)
    Szkoda ze rozważają jedynie granie na sentymentach. A nie lepiej zaprojektować nowoczesny motor 120 lub dobra 50 z nowoczesnym silnikiem i np nowoczesna automatyczna skrzynia ? To byłoby coś nowego innowacyjnego mającego szanse na zrobienie kasy na całym świecie. Chińczyków nie przegonicie cenowo a jedynie innowacjami wiec apeluje Panowie myślcie globalnie a nie lokalnie
  • ~keyser
    (2017-03-27 17:00)
    albo małe serie i bardzo wysoka jakość , albo chińszczyzna. Na rynku nie ma innego miejsca.
  • ~misiek
    (2017-03-27 13:01)
    Ciekawie się zapowiada. Ważne, aby konstruktorzy nie wykorzystali gotowych,"globalnych"(czyt. chińskich) wyrobów. Nie będzie to miało żadnego sensu i tylko markę zbeszczeszczą tak jak teraz Junak czy Romet.
  • ~E tam..,,,..,,..,,
    (2017-03-27 02:28)
    Lepszy od azjatyckich? Od japońskich? Problem z japońskimi jest taki,że praktycznie się nie psują przez kilkanaście lat użytkowania, gdyż są znakomicie dopracowane technologicznie. Polacy może i są w stanie dobrze zmontować , ale nie potrafią stworzyć sami własnej technologii.
  • ~wueskowiec
    (2017-03-26 22:57)
    Bzdura,nie dajmy się omamić. Przypomnijmy sobie co zrobili z marką Junak...Toż to zwykły chinol wyszedł,jedynie z logo Junaka :/ Ale obym się mylił...bo przykro będzie patrzeć na profanację kolejnej marki :(
  • ~OLLO
    (2017-03-26 22:56)
    SKOŃCZY SIĘ NA CHIŃSKICH SILNIKACH I ELEKTRONICE JAK W ROMECIE.
  • ~TAK
    (2017-03-26 22:13)
    NA TYM MOTOCYKLU UCZYŁEM SIĘ JEZDZIĆ POWINIEN BYĆ NIEZAWODNY I PROSTY A OSIĄGI NIE MUSZĄ BYĆ NA WYSOKIM POZIOMIE
  • ~Olek
    (2017-03-26 21:52)
    Wpiszcie w youtube kabaret malina i sex tylko na wuesce. Hit!!
  • ~as
    (2017-03-26 13:07)
    Miałem WSK kiedyś .Awaryjność to był koszmar.
  • ~To ja jestem
    (2017-03-25 23:20)
    Tylko jedna prosba. Silnik ma być jak stary, przede wszystkim bez akumulatora!!!

Może zainteresować Cię też: