Nagranie zamieściło na swoim profilu na Facebooku Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Krakowa. Widać, że bezmyślny rowerzysta miał sporo szczęścia. Na pewno więcej niż rozumu.

Bohater nagrania wyprzedzał tramwaj jadący ulicą Karmelicką. Tramwaj - jak wyjaśnia krakowskie MPK - liczy sobie 33 metry długości i jedzie z prędkością 30 km/h. Motorniczy nawet nie zdawał sobie sprawy z wyczynu rowerzysty, dopóki ten nie pojawił się w polu jego widzenia. Wagony nie mają lusterek po lewej stronie, tak więc do tragedii mogło dojść w każdej chwili, tym bardziej, że z naprzeciwka nadjechał drugi tramwaj, zmierzając wprost na rowerzystę. Mężczyzna skręcił gwałtownie przed wyprzedzany tramwaj, stracił równowagę i przewrócił się na tory.

Motorniczy użył wszystkich dostępnych hamulców i tylko dzięki temu udało mu się nie rozjechać lekkomyślnego rowerzysty. Na szczęście mężczyzna zachował nogi i życie, choć niewiele brakowało, a skończyłoby się tragedią. Nie ucierpieli też pasażerowie gwałtownie hamujących wagonów.

Jak pisze na swoim profilu krakowskie MPK, mężczyzna po tym incydencie podniósł się i beztrosko uśmiechnął.

ZOBACZ WIDEO NAGRANE Z KABINY MOTORNICZEGO: