Tak Niemcy w kilka sekund oszukują na przebiegu używanych aut. A 90 proc. z nich trafia do Polski

| Aktualizacja:

W Niemczech nie cofają liczników? Tamtejsza policja obaliła ten mit - z danych ujawnionych przez mundurowych wynika, że fałszywy przebieg ma co trzeci używany samochód. Automobilklub ADAC obliczył, iż szkody z powodu oszustw związanych ze stanem licznika sięgają 6 miliardów euro.

wróć do artykułu
  • ~handel
    (2018-01-28 13:32)
    Bzdury w tym artykule straszliwe.. Kręcenie w Niemczech to marginalna sprawa na poziomie jakichś 15%. Sprowadzam regularnie auta z Niemiec i wiele sprawdzam elektronicznie, jak ma historie serwisową to jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby coś było przekręcone, bez historii owszem, ale to najczęściej jakiś prywatny Turek handlarz, od razu się poznaje takiego
  • ~misiu
    (2017-12-30 04:15)
    Tag piszecie a Alta kupujecie u Niemca dlaczego bo sie nie psuje i ma gwaracie a Polska wyjedziesz i stojsz bo Mechanik jedno naprawia a drugiej psuje i tak wkulko
  • ~Filip
    (2017-12-30 00:16)
    No i wygadali się kto jest oszustem.
  • ~Kierowca
    (2017-09-25 16:15)
    "Przed kupnem samochodu warto odwiedzić dobrego elektromechanika - może się okazać, że auto przejechało 200-300 tys. km więcej, niż obiecuje sprzedawca.Jak to przed kupnem zrobić? Może należy zabrać z warsztatu i przywieźć do komisu dobrego elektromechanika. Napisane aby coś napisać. Takie pitu. pitu.
  • ~mis
    (2017-09-19 10:25)
    Przecież tam handlem teraz zajmują się już tylko turkowie. To nic dziwnego.
  • ~Wojtek
    (2017-07-16 18:06)
    Niemcom nie zależy na tym aby skutecznie egzekwować przepis o zakazie cofania liczników. Dzięki temu inni np. Polacy za darmo sprzątają im kraj z używanych aut. Często zamiast złomować takie auta to po drobnej korekcie sprzedawane są jeszcze z zyskiem.
  • ~Europejski
    (2017-05-16 07:06)
    Niemcy?Czy Niemcy polskiego pochodzenia?😂😂😂😂
  • ~szrot
    (2017-05-01 08:58)
    Powiedzmy sobie wreszcie uczciwie.Niemców oszustw nauczyli polscy handlarze używanymi autami, aby nie robić tego tu u nas.Tak wygodniej.
  • ~sowa
    (2017-04-17 12:52)
    byłem światkiem jak ksiądz przyjechał do mechanika cofnąć licznik
  • ~Pawel
    (2017-04-16 05:39)
    Prosty najprostrzy sposób... co roku przy każdym badaniu technicznym wpis do bazy danych przebieg. Krótko i na temat.
  • ~Anulka
    (2017-04-13 16:49)
    oszukiwali dawno oszukują teraz i nie czekajcie na nic innego
  • ~Nie dość, że płakał - to jeszcze dołożył..
    (2017-04-13 03:12)
    Niemiec - jak sprzedawał nam swoich ukochanych (herzliche wilkommen!) uchodźców - to (na otarcie swoich łez) dołożył nam dwa nowe polskojęzyczne tygodniki, dwa stare rowery Diamant ze strychu i przechodzone Audi 80... z roku 1979...
  • ~Monitoring
    (2017-04-12 11:39)
    Co to za wrzutka. Ściema?
  • ~audi
    (2017-04-12 06:43)
    Co by się działo w Polsce, gdyby w niemieckich mediach pisano; tak polacy kradną samochody w kilka sekund
  • ~i co z tym zrobic
    (2017-04-11 19:37)
    teraz każdy samochód sprowadzony ma kręcony licznik ,a Polacy ten podpicowany złom kupują ,dlaczego to nie jest sprawdzane w Polsce ,przecież ten sprzedający jest oszustem i złodziejem,teraz strach kupować importowane samochody w Polsce tez przekręcają liczniki
  • ~Bronia patryjotka i cierpistka wieczna i martylogiczna
    (2017-04-11 19:30)
    tak to prawda!!!!!
  • ~gostom
    (2017-04-11 19:15)
    Polacy uważają, że dzisiaj jeżdżą na kradzionych samochodach z Niemiec, że piją Coca Colę i Johnnie Walker, że palą Amerykańskie papierosy i plują na chodniki krzycząc: k_u_r_w_a należą do grona kultury Europejskiej. Auta z manipulowanymi licznikami wkręcają Wam od lat wasi rodacy, ale nie Niemcy.
  • ~Jeszcze normalny
    (2017-04-11 19:14)
    A nie ma to jak -"patryjotyczne teksty" !!!!!!
  • ~wawa
    (2017-04-11 12:47)
    Nareszcie czegoś nauczyliśmy Niemców !
  • ~Songo
    (2017-04-11 09:23)
    Czas na poloneza+

Może zainteresować Cię też: