Tak Niemcy w kilka sekund oszukują na przebiegu używanych aut. A 90 proc. z nich trafia do Polski

| Aktualizacja:

W Niemczech nie cofają liczników? Tamtejsza policja obaliła ten mit - z danych ujawnionych przez mundurowych wynika, że fałszywy przebieg ma co trzeci używany samochód. Automobilklub ADAC obliczył, iż szkody z powodu oszustw związanych ze stanem licznika sięgają 6 miliardów euro.

wróć do artykułu
  • ~Wojtek
    (2017-07-16 18:06)
    Niemcom nie zależy na tym aby skutecznie egzekwować przepis o zakazie cofania liczników. Dzięki temu inni np. Polacy za darmo sprzątają im kraj z używanych aut. Często zamiast złomować takie auta to po drobnej korekcie sprzedawane są jeszcze z zyskiem.
  • ~Europejski
    (2017-05-16 07:06)
    Niemcy?Czy Niemcy polskiego pochodzenia?😂😂😂😂
  • ~szrot
    (2017-05-01 08:58)
    Powiedzmy sobie wreszcie uczciwie.Niemców oszustw nauczyli polscy handlarze używanymi autami, aby nie robić tego tu u nas.Tak wygodniej.
  • ~sowa
    (2017-04-17 12:52)
    byłem światkiem jak ksiądz przyjechał do mechanika cofnąć licznik
  • ~Pawel
    (2017-04-16 05:39)
    Prosty najprostrzy sposób... co roku przy każdym badaniu technicznym wpis do bazy danych przebieg. Krótko i na temat.
  • ~Anulka
    (2017-04-13 16:49)
    oszukiwali dawno oszukują teraz i nie czekajcie na nic innego
  • ~Nie dość, że płakał - to jeszcze dołożył..
    (2017-04-13 03:12)
    Niemiec - jak sprzedawał nam swoich ukochanych (herzliche wilkommen!) uchodźców - to (na otarcie swoich łez) dołożył nam dwa nowe polskojęzyczne tygodniki, dwa stare rowery Diamant ze strychu i przechodzone Audi 80... z roku 1979...
  • ~Monitoring
    (2017-04-12 11:39)
    Co to za wrzutka. Ściema?
  • ~audi
    (2017-04-12 06:43)
    Co by się działo w Polsce, gdyby w niemieckich mediach pisano; tak polacy kradną samochody w kilka sekund
  • ~i co z tym zrobic
    (2017-04-11 19:37)
    teraz każdy samochód sprowadzony ma kręcony licznik ,a Polacy ten podpicowany złom kupują ,dlaczego to nie jest sprawdzane w Polsce ,przecież ten sprzedający jest oszustem i złodziejem,teraz strach kupować importowane samochody w Polsce tez przekręcają liczniki
  • ~Bronia patryjotka i cierpistka wieczna i martylogiczna
    (2017-04-11 19:30)
    tak to prawda!!!!!
  • ~gostom
    (2017-04-11 19:15)
    Polacy uważają, że dzisiaj jeżdżą na kradzionych samochodach z Niemiec, że piją Coca Colę i Johnnie Walker, że palą Amerykańskie papierosy i plują na chodniki krzycząc: k_u_r_w_a należą do grona kultury Europejskiej. Auta z manipulowanymi licznikami wkręcają Wam od lat wasi rodacy, ale nie Niemcy.
  • ~Jeszcze normalny
    (2017-04-11 19:14)
    A nie ma to jak -"patryjotyczne teksty" !!!!!!
  • ~wawa
    (2017-04-11 12:47)
    Nareszcie czegoś nauczyliśmy Niemców !
  • ~Songo
    (2017-04-11 09:23)
    Czas na poloneza+
  • ~zawodowiec
    (2017-04-11 07:00)
    Problem z licznikami jest wszystkim znany, ale to nie Niemcy liczniki przekrecaja!W latach 60-tych Niemcy Zach. zaimportowali sobie ca 2 mln turków, potem zaczeli napływac Polacy, Rosjanie, Jugole i inna sfołocz " ze wschodu. Dzis prowadza komisy samochodowe i warsztaty i to oni robia przekrety. Wniosek jest prosty- nie wolno kupowac sam. uzywanego w Niemczech, jesli komis prowadzi Turecki Niemiec lub inny imigrant! Mieszkałem tam wiele lat-rdzenny Niemiec nie zrobi zadnego przekretu- bo sie boi! Trzeba znać metalnosc Niemców. sam. uzywane w Niemczech kupuje sie bez obaw tylko od użytowników prywatnych lub od komisów prowadzonych przez Niemców1 Koniec-kropka.I jeszcze jedno-w starszych samochodach- liczniki kilometrów odkręca sie samemu i jezdzi na obrotomierzu np. w przypadku leasingu-to b. proste!
  • ~Cy Tata Cyta Cytaty z Tacyta?
    (2017-04-11 00:30)
    "Ludzkość składa się z dziwnych istot. Połowa potępia to, co sama czyni, druga połowa czyni to, co sama potępia. Pozostali zawsze mówią i postępują jak należy". ... - - - Benjamin Franklin -
  • ~A ja proponuję, żeby przejść na stary system!
    (2017-04-11 00:28)
    Budować "ekologiczne" zajazdy, w których w stajni czekałyby na podróżnych świeże wypasione koniki, które by były zaprzęgane do bryczki po wyprzęgnięciu strudzonych dotychczas przebytą drogą bachmatów! Po uiszczeniu stosownej opłaty ruszalibyśmy w dalszą drogę! Wiśta - wio!!!
  • ~Oj tam, oj tam!
    (2017-04-11 00:25)
    Najważniejsze, że polski motocykl WSK wraca do produkcji a Morawiecki jest zachwycony projektem Hussaria Arrinera!!!
  • ~Powiem więcej!
    (2017-04-11 00:24)
    Sprzedaliśmy pierwszy samochód - poinformowała polska spółka Arrinera S.A. To model Hussarya GT. A jeszcze w 2017 roku konstruktorzy mają pokazać zupełnie nowe auto. - I wtedy niechybnie sprzedadzą drugi egzemplarz swojego masowego produktu!

Może zainteresować Cię też: