Jak uruchomić samochód zimą? Odpalanie "na hol" grozi zniszczeniem silnika

Zmrożony akumulator odmawia posłuszeństwa? Nie możesz odpalić silnika? Co robić? Czekać do wiosny? Są lepsze sposoby. Na pewno nie wolno holować auta, bo może to skończyć się uszkodzeniem silnika.

wróć do artykułu
  • ~wafel
    (2012-02-05 01:12)
    Panie biegły ??!! Proszę mi wyjaśnić jaka jest różnica w zakręceniu silnikiem przez rozrusznik, czy na tak zwany po-pych ?? Powinien Pan się jeszcze doszkolić z budowy pojazdów mechanicznych.
  • ~ciach
    (2012-02-04 19:52)
    Najpierw odpadło rozpalanie ogniska pod samochodem, później rozruch na korbę, teraz zabierają nam rozruch na pych, niebawem rozładowany akumulator będzie wymagał wezwania serwisu. Kupujcie nowe auta!
  • ~Dan
    (2012-02-05 03:27)
    Uprzejmnie prosze o porade jak na popych zapalic samochod ze skrzynia automatyczna?
  • ~jan
    (2012-02-05 02:43)
    Należało by jeszcze powiedzieć że są samochody z silnikami bezkolizyjnymi (np fiat uno fire) które nie ulegną uszkodzeniu jeżeli podczas popychu "przeskoczy ząbek" na pasku rozrządu. Albo maluchy u których na rozrządzie pracował łańcuch podobny do rowerowego.
  • ~QQQ
    (2016-11-10 11:37)
    Świece to taki zbędny bajer, przy minus 15 nowoczesne silniki diesla odpalają bez problemu od samego zakręcenia silnikiem, o ile ma się sprawny akumulator. Jak ma się niesprawny to i tak rozładuje się przy pierwszym podgrzewaniu świecami.
  • ~Panie Expercie
    (2012-02-04 18:00)
    Panie expercie. Jak nie mam autoalarmu to ubezpieczyciel nie ubezpieczy samochodu ? Lub gdy autoalarm niesprawny to tez nie wypłacą odszkodowania ?
  • ~mk
    (2012-02-04 15:32)
    ekspert.. do doawma wiadomo, że

    Łączymy przewód masowy (zwykle czarny) z ujemnym zaciskiem akumulatora dawcy

    Łączymy przewód masowy z nadwoziem biorcy (NIGDY Z ZACISKIEM AKUMULATORA)
  • ~konserwatysta
    (2017-01-08 12:19)
    I jak zwykle wszyscy znają się na samochodach!. Tak to już jest w Polsce. Innym razem będzie to ekonomia, lub polityka. Cóż za wiocha!!
  • ~gd
    (2017-01-13 19:05)
    uderzenie tłoka w zawory to się zdarzało w komunistycznych autach ewentualnie projektowanych za komuny
  • ~piskorz
    (2016-12-03 01:40)
    Pamiętam jak parę lat temu nie chciał mi odpalić samochód - zachodni akumulator padł na amen 3 mies. po zakończeniu gwarancji. Trochę z braku kasy kupiłem wtedy polskiego jenoxa i do tej pory dobrze kręci.
  • ~naga prawda
    (2012-02-04 18:17)
    na kroplę wody zamienionej w ziarnko lodu w układzie paliwowym nic nie pomoże!
  • ~ccc
    (2012-02-04 21:18)
    olo ma racje!!!
  • ~Leszek
    (2012-02-04 16:47)
    W naszym klimacie powinno sie jezdzic na oleju syntetycznym ktory nie zmienia sie w niskich temperaturach w smar jak to jest w b.niskich temperaturach z olejem mineralnym. Czasami lepiej jest zaciagnac samochod niz spalic rozrusznik.
  • ~gramj
    (2017-01-07 21:38)
    Prąd rozruchowy w benzyniakach inny niż w dielsach? Co to ma do rzeczy? Wszak akumulatory po 12 V, w instalacji (w czasie pracy silnika) ok. 14,7 V, alternatory te same. To nie ekspert ale jakiś gimbus.
  • ~Borkwa
    (2017-01-07 07:54)
    Kilkakrotne podgrzewanie świec, prowadzi do ich spalenia. Tak można było robić kiedyś kiedy świece były z grubego drutu. Teraz można podgrzewać kilkakrotnie, ale z przerwami na ochłodzenie.Na pych też można zapalać, byle nie na 1 biegu. Można z 3 lub nawet z 4(zależnie od szybkości)
  • ~zbigut
    (2016-11-11 06:22)
    proszę autora tego artykułu o komentarz do zakazanego przepisami kodeksu drogowego zakazu uruchamiania silnika samochodu podczas jego postoju
  • ~vh
    (2012-02-07 00:22)
    pan ekspert pewnie nie wie tez ze wiekszosc alarmow wylacza sie po ok tygodniu wlasnie zeby nie rozladowac akumulatora... (po dluzszym postoju otwiera sie samochod kluczykiem)
  • ~mi;ro
    (2012-02-05 01:24)
    A ja na targu w Podlaskim kupilaem ,,Kunia, i trzymam go w garazu,,siodlo worek siana i pojechal do biura ,,i wam to radze,
  • ~Zuzanna
    (2016-11-10 11:59)
    Czy na pych można uruchomić napęd elektryczny?

Może zainteresować Cię też: