• ~rafeal
    (2013-06-01 23:18)
    Tylko nowe drogi, dwujezdniowe, bez możliwości zderzenia czołowego podniosą bezpieczeństwo.
  • ~POparzony
    (2013-06-02 10:28)
    POkażcie przy najbliższych wyborach co myślicie o fotoradarach.
    Głosowanie na PO to akceptacja.
    Głosowanie na innych to protest, który niewiele zmieni, ale ukaże tych co nas okradają.

    Kara jest ważniejsza od zmian, bo w przyszłości może zapobiec następnym fotoradarom. I nie tylko.
  • ~Sławek
    (2015-04-22 14:11)
    Straż Miejska i Gminna nie poiwinna mieć prawa używać fotoradarów. To nie dla nich zajęcie. Oni powinni zajmować się porządkami w mieście lub gminie i egzekwowaniem prawa tworzonego w mieście lub gminie. Poziom i próg kompetencji strażników miejskich czy gminnych w stosowaniu prawa powszechnie obowiązującego jest na żenująco niskim poziomie. Dla straży miejskich lub gminnych nie chodzi przecież o bezpieczeństwo na drogach im chodzi wyłącznie o kasiorę dla miasta lub gminy.
  • ~nieznajoma
    (2013-09-21 11:26)
    hm, straż miejska stosuje nawet szantaż wobec kierowców, strasząc ich, czy maja takie prawo, moze zajmą sie innymi sprawami , a nie tylko łapią kierowców na mandaty, od tego jest policja, no ale muszą poreperowac Budżet Gminy
  • ~Mirek
    (2013-06-14 12:20)
    Czy widział ktoś aby zwierzyna łowna (czytaj kierowcy) poruszała się podczas nagonki bezpiecznie?
    Człowiek jedzie i miast zwracać uwagę co się dzieje na drodze to cały czas jest pochłonięty tym co, kiedy i gdzie na niego zapoluje.
    Nie dziwię się, że stan bezpieczeństwa się pogarsza.
  • ~usia
    (2013-06-08 10:49)
    Fotoradary sa dla ludzi a nie dla durnych polakow ,ktorzy z konia przesiedli sie na mechanicznego-podwyzszyc mandaty do 1000-3000 zl
  • ~Amigo
    (2013-06-03 11:37)
    Trzeba mieć YANOSIKA to się fotki nie dostanie, proste i sprawdzone. I przynajmniej nie trzeba się rozglądać za tymi puszkami..
  • ~www
    (2013-06-02 22:20)
    Fotoradary to niestety jaja jakieś są. Jak może być skuteczna kontrola, o której musi informować znak?! Jak może być skuteczna kontrola, przed którą ostrzega każdy GPS? Jak może być skuteczna kara, która jest po prostu śmieszna? Jak mogą być skuteczne punkty gdy tak łatwo ich uniknąć.

    Jak może być bezpiecznie gdy ktoś, kto chce przestrzegać ograniczeń prędkości spotyka się z trąbieniem i innymi formami agresji na drodze (np. zajeżdżanie drogi i gwałtowne hamowanie)?

    Tu potrzeba kontroli przez mobilne, rozstawiane w jednym miejscu na max kilka godzin, najlepiej zakamuflowane fotopstryki, filmowanie z wideorejestratorów do tyłu, razem z buźką, porównanie zdjęcia z prawa jazdy właściciela pojazdu (i ewentualnie najbliższej rodziny) z radarowym gdy twierdzi, że nie wie kto jechał - i sprawa karna jeśli się okaże, że nie rozpoznał siebie albo synalka.
  • ~msm
    (2013-06-02 10:31)
    Nie tytko stan dróg ale też brak ciągle obiecanych autostrad. Samochodów ciagle przybywa, Polska jest w duzym stopniu krajem tranzytowym, nasze drogi są nie tylko zniszczone ale też wązkie i nie przystosowane do obecnego ruchu ciężarowego. Ciągle słyszymy obietnice o zamiarze budowy autostrad i co? Te co są to już nadają się do remontu, nowo budowane są najdroższe w Europie. Co chwila słyszy się o aferach związanych z ich budową.
  • ~DURNIE PRZY KORYCIE
    (2013-06-02 08:13)
    Bezpieczeństwo na droga , poprawiają ;
    - Odpowiedniej jakości drogi __ stan drug na terenie R.P. jest naprawdę w bardzo , wręcz bandyckim stanie !
    - Kierowcy we właściwej kondycji __ to znaczy nie przemęczeni ( to tyczy to głównie kierowców zawodowych ciężarówek oraz tz. przedstawicieli ) oraz co mało kogo to obchodzi - DLACZEGO NIE PRZEPROWADZA SIĘ BADAŃ DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW RUCHU( posiadających prawo jazdy) DROGOWEGO PO W KROCZENIU W WIEK EMERYTALNY ? No bo jak to się dziej że KAŻDY pojazd mechaniczny musi przechodzić badania techniczne raz do roku , a PROWADZIĆ POJAZD MOŻNA DO KOŃCA SWOICH DNI ...czyżby człowiek jak wino, im starszy tym lepszy , sprawniejszy , wzrok mu się wyostrza , refleks poprawia ???
    - Kolejny problem to oznakowanie rodzimych dróg i ulic __MAKABRA , to mało powiedziane , takiej ilości "oznakowań" doprowadza jedynie do OLEWANIA tych " oznakowań" !!


    No a le czego wymagać od "rządzących" skoro jedyne co ich interesuje to ...BEZPIECZEŃSTWO WŁASNEJ KASY !!!