- Obecnie oczekujemy na decyzję Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Do tego czasu nie możemy podać terminu otwarcia autostrady. Jednak przygotowujemy się na ten tydzień - mówi w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim Marek Prusak, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

Jak wynika z doniesień dziennika otwarcie ma nastąpić jeszcze w piątek 23 maja. Wszystko zależy od tego, kiedy decyzja Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego trafi do GDDKiA.

- W weekend most powinien być przejezdny. Nie wiadomo jeszcze czy będą związane z tym jakieś oficjalne uroczystości - miał powiedzieć "DZ" jeden z lokalnych polityków. 

Most był bohaterem afery po której w czerwcu 2013 roku premier Donald Tusk odwołał Tadeusza Jarmuziewicza ze stanowiska wiceministra. 

Przypominamy, że po wizycie na placu budowy mostu w Mszanie na autostradzie A1 wiceminister i wykonawcy spotkali się na wspólnym obiedzie. Informacja pojawiła się po tym jak Alpine Bau zrezygnowało z budowy mostu.

CZYTAJ TAKŻE Szukają dziury w... dziurze? GDDKiA prześwietli most w Mszanie >>>