Jak poinformował stołeczny ratusz, w dniach spotkań od godz. 17 z ruchu indywidualnego zostanie wyłączony obszar Saskiej Kępy między: al. ks. Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Wjazd od strony al. Stanów Zjednoczonych oraz Wału Miedzeszyńskiego będzie możliwy tylko dla samochodów z identyfikatorem SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz jednośladów.

Dojazd do szpitala dziecięcego przy ul. Niekłańskiej będzie możliwy albo od strony ul. Międzynarodowej, albo od południa ul. Saską (w obu przypadkach przez ul. Zwycięzców). Ruch na moście Poniatowskiego między rondami Waszyngtona i de Gaulle'a może zostać wyłączony ok. godz. 22. Stołeczny ratusz zapowiada, że stała organizacja ruchu powinna zostać przywrócona około północy.

O zmianach w związku z piątkowym meczem poinformowały też Zarząd Transportu Miejskiego i Koleje Mazowieckie. Tego dnia ZTM zmieni trasy 22 linii autobusowych i pięciu tramwajowych. Dodatkowo będą kursować trzy linie specjalne - jedna tramwajowa i dwie autobusowe. Dłużej kursować będzie metro oraz pociągi na linii średnicowej.

Ok. godz. 17, po zamknięciu ul. Francuskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii 117, 138 i 146. Aby dowieźć fanów, między godz. 18 a 21 będzie kursowała dodatkowa linia tramwajowa 77. Składy będą kursować się co pięć minut na trasie pl. Narutowicza - rondo Wiatraczna.

ZTM przewiduje, że po meczu, od ok. godz. 22.45 do północy, zamknięte będą ulice w pobliżu stadionu. Zarząd przygotował dwa warianty funkcjonowania komunikacji miejskiej: pierwszy zakłada całkowite wstrzymanie ruchu kołowego i tramwajowego między rondami Waszyngtona i de Gaulle'a; drugi - zamknięcie dla samochodów i tramwajów także al. Zielenieckiej oraz al. Waszyngtona (między rondem Waszyngtona a ul. Saską).

W pierwszym wariancie ZTM skieruje na objazdy tramwaje linii 7, 8, 9, 22 i 24 (a linia 25 skończy kursować ok. godz. 21 zgodnie z rozkładem jazdy). Zmienią się też trasy autobusów dziennych 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517 i 521 oraz nocnych - N22, N24 i N72.

Jeśli natomiast okaże się, że trzeba zamknąć także al. Zieleniecką i część al. Waszyngtona, na objazdy zostaną skierowane także autobusy 123, 147, 509 oraz nocny N02.

Po wyłączeniu ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich zostanie uruchomiona zastępcza linia Z - autobusy będą kursować między pl. Zawiszy a rondem Wiatraczna trasą przez rondo de Gaulle'a, pl. Na Rozdrożu i most Łazienkowski.

By publiczność mogła wrócić ze stadionu, między godz. 22.30 a północą ZTM uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe 902 (z Wybrzeża Szczecińskiego przez most Świętokrzyski do Dworca Centralnego) i 903 (w kierunku Bródna; początek trasy albo na rondzie Waszyngtona, albo na przystanku al. Zieleniecka). Dodatkowe kursy będą miały tramwaje linii 3, autobusy linii 509 (w kierunku Nowodworów lub Gocławia), a także linie nocne: z Centrum - N33 (do Zajezdni Woronicza), N35 (w kierunku Ursus-Niedźwiadek), N38 (na Al. Krakowską) i N81 (na Wilanów); natomiast z Dworca Centralnego częściej będą jeździć autobusy linii N43 na Chomiczówkę.

Zmiany obejmą też ruch kolejowy. Przerwa technologiczna na podmiejskiej linii średnicowej rozpocznie się po północy. Umożliwi to odjazd pociągów SKM i Kolei Mazowieckich ze stacji Warszawa Stadion. Jak poinformował ZTM, rozkład jazdy pociągów SKM i KM zostanie zmieniony tak, aby osoby wychodzące ze stadionu mogły wrócić do domu pociągiem. "Między godz. 22.30 a 0.00, średnio co ok. 5 minut, ze stacji Warszawa-Stadion odjedzie w sumie po 13 pociągów w kierunku wschodnim i zachodnim. Pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach linii podmiejskiej, na odcinku Warszawa Zachodnia-Warszawa Wschodnia" - napisano w komunikacie ZTM.

Natomiast Koleje Mazowieckie poinformowały, że w piątek między godz. 22.30 a 24 wszystkie pociągi spółki będą kursowały linią średnicową podmiejską, czyli przez dworzec Warszawa-Stadion. Jedynie pociąg odjeżdżający o godz. 23.49 z Warszawy Wschodniej do Warki pojedzie przez Dworzec Centralny.

W piątek piłkarze reprezentacji Polski zmierzą się z RPA, we wtorek - z Anglią.