Salon działa w Warszawie, przy al. Prymasa Tysiąclecia 64. Należy do międzynarodowego koncernu Inchcape Motor - znanego gracza na światowym rynku motoryzacyjnym, który działa w 26 krajach, w 15 jest liderem pod względem sprzedaży samochodów różnych marek. W Polsce firma Inchcape Motor jest partnerem BMW i MINI, działa od 2004 roku, prowadząc salony w Warszawie oraz Wrocławiu i właśnie teraz otworzyła największy salon BMW w naszym kraju.

Podczas otwarcia miały miejsce premiery 4 nowych modeli BMW - X1, X5M, X6M, BMW 5GT - czyli wyjątkowe połączenie limuzyny, kombi i SUV.

Nowy salon to prawie 3000 m2 ekspozycji. Inwestycję rozpoczęto późną jesienią 2008 roku. Na działce o powierzchni blisko 8000 m2 powstał dwupoziomowy budynek, przestronny i nowocześnie zaaranżowany. Klient może w nim wybierać zarówno samochody nowe, używane jak i motocykle, na miejscu jest pełna paleta usług finansowania zakupu oraz hala serwisowa.

Co ciekawe ekspozycja aut używanych jest zorganizowana na takich samych zasadach jak modeli nowych BMW. Dla miłośników elegancji w mniejszej formie proponowana jest należąca do BMW marka MINI, te lifestylowe samochody są nabycia i obejrzenia także w nowym salonie. "To duże przedsięwzięcie zarówno finansowe jak i organizacyjne. Realizacja tego projektu wartego 5 milionów euro była możliwa dzięki sprawnej współpracy pracowników dwóch firm, naszej i BMW" - mówi Dyrektor Generalny Inchcape Motor Polska, Marcin Słomkowski.

Również serwis robi wrażenie. Na powierzchni ponad 750 m2 w hali serwisowej pracuje 12 podnośników. Parking zewnętrzny przewidziano na 130 miejsc. Nowy salon jest jedynym w Polsce, który całkowicie spełnia najnowsze standardy koncernu z Monachium. Oznacza to, że jest to pierwszy salon zbudowany w 100 proc. według wytycznych BMW AG.

Nie tylko wystrój wnętrza, dobór mebli, sposób ekspozycji jest zgodny z wymaganiami marki BMW, ale również cała bryła budynku. Przy czym nie chodzi tylko o nowoczesność i wielkość ekspozycji, ale też o funkcjonalność i wygodę.. W salonie znajduje się kafeteria, szatnia dla motocyklistów i specjalny program umożliwiający śledzenie postępu prac nad serwisowanym autem. Na monitorach umieszczonych w kafeterii kierowcy oczekujący na swój samochód mogą na bieżąco sprawdzać stan naprawy.

Inchcape Motor to największy, niezależny koncern motoryzacyjny. Na świecie sprzedaje 1 samochód co 2 minuty. Działa w 26 krajach, reprezentując 18 marek samochodowych. W skali globalnej prowadzi prawie 250 salonów. Firma wywodzi się z Wielkiej Brytanii, ma ponad 160 lat historii.