Producent z Kolonii właśnie ogłosił, że wprowadza nowy specjalny, 10-letni program gwarancyjny. Jak się dowiedzieliśmy może z niego skorzystać każdy posiadacz Forda - zarówno pachnącego nowością jak i ten którego pojazd ma nie więcej niż 10 lat i przebieg do 200 tys. km (mając 4-letnie auto można będzie co roku - przez 6 lat - podjąć decyzję o przedłużeniu programu na kolejny rok lub do kolejnego przeglądu).

>>>Koniec fałszowania liczników w autach!

Gwarancja obejmie najważniejsze (czyt. najdroższe) podzespoły pojazdu m.in. silnik z wybranymi elementami osprzętu, układ przeniesienia napędu oraz skrzynię biegów. Dodatkowo w programie gwarancyjnym kierowca dostanie usługę Assistance 12, która w przypadku awarii lub kolizji zapewni całodobową pomoc na drodze, przez 12 miesięcy od daty rozpoczęcia programu gwarancyjnego.

Więcej szczegółów nowego programu poznamy wraz z jego uruchomieniem pod koniec 2009 roku. Podobno dla rywali z Niemiec i Japonii ma to być szok…

>>>Ford najlepszy. Toyota daleko z tyłu!

Porównywalny z tym jaki przeżyli po obejrzeniu wyników sprzedaży. Wynika, z nich, że Polacy oszaleli na punkcie samochodów Forda. Toyota i Volkswagen poszły w odstawkę. Wszystko przez ka produkowane w Tychach i najnowsze wcielenie fiesty. Oba auta działają jak magnes - przyciągają kierowców, którzy wcześniej nawet nie myśleli o tym by ujeżdżać Forda.

>>>C-max grand - długość jednak ma znaczenie!

Liczby nie kłamią… Eksperci rynku motoryzacyjnego są pod wrażeniem pozycji Forda (2251 sprzedanych aut), który w sierpniu (drugi miesiąc z rzędu) wyprzedził Fiata (2042 auta) i niewiele mu zabrakło by przegonić Skodę (pierwsze miejsce - 2300 samochodów). Dlatego w ósmym miesiącu 2009 roku ponad 10 proc. wszystkich sprzedanych osobówek miało znaczek Forda. Volkswagen jest piąty (1827 sztuk), Toyota szósta - 1728 samochodów.

>>>Focus BEV - pierwszy Ford na prąd

Od początku 2009 roku Polacy kupili sobie ponad 20,4 tys. fordów (to o ponad 5 proc. więcej niż w porównywalnym okresie 2008 roku). W tym czasie udział Forda w rynku sprzedaży samochodów nowych wzrósł do 8,4 proc. (w porównaniu z 7,8 proc. w okresie styczeń-sierpień 2008).

>>>Oto cuda i dziwy z planety Forda…

"Po ośmiu miesiącach 2009 roku Ford jest na czwartej pozycji wśród najchętniej kupowanych nowych samochodów w Polsce. To naprawdę rewelacyjny wynik! Zarówno w lipcu jak i sierpniu 2009 r. byliśmy wiceliderem polskiego rynku, z ponad 10-procentowym udziałem w sprzedaży nowych samochodów. Ford jest także liderem wśród samochodów najchętniej kupowanych przez firmy flotowe w Polsce, przy czym udział sprzedaży flotowej w ogólnej sprzedaży Forda w Polsce zmalał do 60 proc. To przede wszystkim zasługa fantastycznie sprzedających się forda ka i forda fiesta, dzięki którym udało nam się przyciągnąć zupełnie nowych klientów do salonów Forda. Atrakcyjna oferta pozostałych samochodów osobowych i dostawczych pozwoliła nam na zajęcie tak dobrej pozycji!" - powiedział Adam Kołodziejczyk, prezes i dyrektor generalny Ford Polska.