W lipcu 2009 roku Mitsubishi rozpoczęło w Japonii dostawy swojego miejskiego samochodu elektrycznego i-MiEV, głównie do firm i władz lokalnych. Zniknęły wszystkie 1400 sztuk jakie były przeznaczone do sprzedaży - dosłownie w mgnieniu oka. Tyle firmy…

>>>Mitsubishi na prąd elektryzuje Polaków!

Zwykli kierowcy w Japonii będą mogli kupić iMiEV od kwietnia 2010 roku. Jednak już od 31 lipca 2009 roku, Mitsubishi zaczęło przyjmować zamówienia. Efekt? Zaskoczył producenta - pod koniec sierpnia, więc zaledwie po miesiącu, przyjęto już 900 zamówień.

>>>Zobacz listę aut, które palą tyle co nic

"Jesteśmy dumni, że jako pierwsi na świecie wdrożyliśmy do masowej produkcji auto z napędem elektrycznym. W Japonii iMiEV trafił do sprzedaży w lipcu. W tej chwili zrealizowaliśmy roczny plan sprzedaży - zdobyliśmy zamówienia na 1400 takich pojazdów. Zakładamy, że w przyszłym roku obrotowym osiągniemy sprzedaż na poziomie 5 tys. egzemplarzy. Europejska wersja pojazdu będzie gotowa do wprowadzenia na rynek w drugiej połowie 2010 roku" - powiedział Osamu Masuko, prezes Mitsubishi, podczas niedwnej prezentacji iMiEV w Polsce.

>>>Elektryczny Peugeot - pierwsze zdjęcie

Mitsubishi spodziewa się, że głównymi powodami zakupu iMiEV będą "przyjazność dla środowiska", "możliwość ładowania akumulatorów w domu" itd. odzwierciedlające wygodę oraz "oszczędność paliwa i tania konserwacja".