W serwisie Infooko.pl czytamy… "Zdjęcie zrobione zostało 7 sierpnia podczas mojego pobytu w Maranello we Włoszech. Fotografia przedstawia najnowsze Ferrari 458, które jest mocno testowane na torze Fiorano, czy też na bocznych drogach w okolicach Maranello i Modeny (widać nawet maskowania i różne dziwne pręciki, które mierzą właściwości samochodu). Zdjęcie udało mi się zrobić, kiedy auto akurat wjeżdżało do fabryki Ferrari.” - napisał w klomentarzu autor zdjęcia pan Paweł Bielecki.

>>>Unikatowe auto złapane na polskiej ulicy!

Dziś już wiemy, że samochód jaki upolował nasz "szpieg" to model 458 Italia, czyli następca ferrari 430 - tą informacją Włosi pochwalili się pod koniec lipca. Zdjęcia zrobiono w pierwszych dniach sierpnia, oznacza to że inżynierowie jeszcze wtedy pracowali w pocie czoła, a spece od marketingu już podgrzewali atmosferę...

>>>Kubańskie maszyny i niemiecka straż pożarna

Nowy sportowiec ze stajni Maranello wiezie zakodowane w nazwie poważne dane - w liczbie 45 zaszyfrowano pojemność silnika - 4499 cm sześciennych, 8 to nic innego jak osiem cylindrów w układzie V. Italia? Ponieważ Italia to wg Ferrari synteza stylu , pasji, kreatywności i przełomowych technologii.

Pod soczyście czerwoną karoserią 458 Italia motor zamontowano centralnie a jego możliwości dosłownie zmiatają z powierzchni ziemi - 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Szybka kalkulacja i wychodzi, że jeden litr pojemności produkuje 127 KM.

Mało tego jeden koń mechaniczny rozpędzenia ok. 2,4 kg… Italia waży 1380 kg i strzela do pierwszej setki w 3,4 sekundy. Koniec zabawy to 325 km/h. Tabun mocy przenosi na koła 7 biegów dwusprzęgłowej przekładni. Włosi zachwalają, że czas redukcji przełożenia jest zerowy. Spalanie? A kogo to obchodzi…

Karoseria nie jest tylko popisem sztuki użytkowej. Nadwozie skonstruowano tak, by dawało kierowcy maksimum frajdy z jazdy. I chyba im się udało bowiem przy prędkości 200 km/h siła docisku jak działa na auto to 140 kg więc kłopotów ze stabilnością raczej nie przewidują. Sportowy ABS umożliwia wyhamowanie ze 100 km/h na dystansie 32,5 m…

>>>Konkurs - upoluj kosmiczne auto!

Oficjalna odsłona nowego ferrari 458 Italia nastąpi już za kilka dni podczas salonu samochodowego we Frankfurcie. Tam gwiazda z Italii wystąpi w blasku fleszy.

p

Przypominamy zasady naszej zabawy - prosimy o przysyłanie zdjęć aut i motocykli - starych i nowych. Tuningowanych w dobrym i złym guście. Maszyn zabytkowych, odrestaurowanych unikatów, jak i takich w kompletnej ruinie. A może ktoś upoluje jakiś zamaskowany prototyp?

Najciekawsze zdjęcia nagrodzimy prawdziwie męskimi filmami. Do rozdania mamy pięć sztuk DVD z filmem "James Bond - Quantum of Solace" oraz 10 sztuk DVD "W cieniu chwały".

Przyjmujemy fotografie robione aparatami fotograficznymi, a także telefonami komórkowymi. Prosimy o dokładny opis - musi on zawierać dane autora (przynajmniej imię), numer telefonu kontaktowego, plus kilka zdań, gdzie znajduje się upolowany cud na kołach.

Przesłanie zgłoszenia ze zdjęciem jest bajecznie proste. Wystarczy wejść na serwis Infooko.pl i wypełnić formularz.

p

Konkurs potrwa od 3.09 do 09.09.2009 r. Listę zwycięzców ogłosimy 10.09.2009 roku. Do dzieła! Życzymy udanych łowów.