W 2010 roku Honda rozszerzy ofertę samochodów hybrydowych o nowy, sportowy model oparty na koncepcie CR-Z. Przypominamy, że prototyp ten debiutował w 2007 roku podczas show w Tokio - ostra, biała karoseria kryła futurystyczne wnętrze. Napęd to benzynowo-elektryczna hybryda.

>>>Nowa lista najlepszych i najgorszych aut

Dziś nowy szef Hondy Takanobu Ito obwieścił światu, że sprzedaż sportowo-hybrydowego coupe CR-Z ruszy w Japonii w lutym 2010 roku. Datę startu sprzedaży w Europie poznamy pod koniec 2009 roku. Honda CR-Z dołączy do modeli Insight i Civic Hybrid, w których zastosowano niewielką, lekką i bardziej wydajną wersję zintegrowanego napędu hybrydowego IMA (Integrated Motor Assist).

>>> Kultowa Honda na pożegnanie w Polsce

Co więcej, inżynierowie Hondy planują również wypuszczenie w świat hybrydowej odmiany małego jazza. Aktualnie trwają też prace nad "podwójnym" sercem, które miałoby napędzać większe limuzyny japońskiej marki.

>>>Honda ma pół miliona

Na finał smutna wiadomość. Honda ogłosiła, że wkrótce zakończy produkcję swojego 6-osobowego vana FR-V. "Honda FR-V odniosła sukces jako pojazd niszowy, ale w dojrzałym segmencie MPV, gdzie dominuje obecnie trend downsizingu pierwsze skrzypce grają takie auta, jak honda jazz i insight" - powiedział Tom Gardner dyrektor marketingu Hondy. Opracowanie następcy FR-V nie jest planowane.