Rajd Europy Centralnej były pierwszą z trzech rund nowego cyklu rajdów terenowych Dakar Series. Wśród samochodów startujących w węgiersko-rumuńskim maratonie tryumfował duet fabryczny Volkswagena - Carlos Sainz i Michel Perin. Po czterech wygranych odcinkach niemiecki zespół zwyciężył także na ostatnim z siedmiu etapów i tym samym zepchnął Stephana Peterhansel (Mitsubishi) na drugą pozycję w klasyfikacji końcowej.

Trzecie miejsce wywalczył także Volkswagen Race Touareg 2 - a w nim debiutanci Dieter Depping i Timo Gottschalk. Na ostatnim etapie z Veszprem (Węgry) do Balatonfüred (Węgry) niemiecka załoga uzyskała drugi czas dnia i wygrała w ten sposób pojedynek o miejsce na podium z doświadczonym Luc'iem Alphand z Mitsubishi (ostatecznie czwarty).

Kategorię motocykli wygrał Francuz David Casteu - jechał KTM-em. Krzysztof Jarmuż ukończył rywalizację motocyklistów na 36 miejscu. Wśród quadów najlepszy był Francuz Hubert Deltrieu (Polaris).

Walkę ciężarówek zwyciężył zespół Hans Stacey, Eddy Chevaillier i Bernard der Kinderen - panowie jechali rajdowym MAN-em TGA. Polski skład w barwach Diverse Extreme Team, czyli Grzegorz Baran, Iza Szwagrzyk i Andrzej Grigorjew zajęli 16 lokatę.