Superfinał ułożył się jak marzenie. Do potrójnego wyścigu mającego wyłonić mistrza mistrzów dotarli sam Michael Schumacher i zeszłoroczny zwycięzca Race of Champions Mattias Ekström.

W pierwszym starciu młody Szwed, który na co dzień rywalizuje w serii wyścigowej DTM, czuł się jak ryba w wodzie. Za kierownicą turystycznej wyścigówki (solution f - 310 KM, 950 kg, napęd na tył) okazał się lepszy od Schumachera.

Do kolejnego wyścigu panowie usiedli za stery tylnonapędowego buggy ROC (170 KM, 475 kg).Tego rodzaju samochód charakterem jest podobny do bolidu, dlatego można było spodziewać się zwycięstwa Niemca. Nie inaczej - siedmiokrotny mistrz F1 wygrał starcie. W pojedynkach był remis.

Dopiero trzeci bieg miał rozstrzygnąć o tytule. Zawodnicy ponownie wsiedli do turystycznych wyścigówek z pierwszej konfrontacji. Mattias Ekström był szybszy - zdobył laur mistrza mistrzów 2007, zresztą drugi raz z rzędu.

Pierwszy raz w historii ROC puchar narodów zdobył zespół Niemiec. Michel Schumacher i Sebastian Vettel odebrali tytuł zeszłorocznym zwycięzcom z Finlandii (Heikki Kovalainen i Markus Grönholm).