Włochy to bardzo ważny rynek dla światowych producentów, dlatego w stolicy regionu Emilia-Romania nowości prezentuje ponad 50 marek samochodowych. Tegoroczna wystawa jest 32 edycją i potrwa do 16 grudnia.

Firmy przygotowały ponad 100 premier. W tym jest 13 odsłon światowych i 6 europejskich, oto niektóre z nich…

Audi chwali się najnowszym A3 w wersji kabrio. Początek sprzedaży od grudnia 2008 r.

Citroen to nemo concetto. Auto jest trójkolorowym prototypem osobówki zbudowanej na modelu dostawczym.

Stoisko Fiata zdominowała "pięćsetka". Śliczne modelki pozują również przy nowej lancii musa i alfie romeo spider w wersji Ducati z barwami australijskiego motocyklisty Casey Stonera - aktualnego mistrza świata MotoGP.

Ford odsłonił focusa po liftingu. Najciekawiej wygląda wersja ST w pomarańczowym kolorze "Electric Orange".

Hyundai właśnie w Bolonii ujawnił oficjalnie najnowszego malucha - i10. Poza tym jest jeszcze kompaktowy i30 w wersji kombi (Crossover Wagon - CW). Oba auta będą do kupienia w pierwszym kwartale 2008 r.

Mitsubishi urządziło europejską premierę flagowej maszyny - lancera evolution dziesiątej generacji. Klasyczny sedan ma niemal trzy setki koni pod maską.

Opel także ma coś "nowego". Na stoisku marki z Russelshaim błyszczy zafira po modernizacji. Do sprzedaży trafi od lutego 2008 r.

Porsche to limitowany Boxter RS 60 spyder. Nowy model powstanie w liczbie 1960 sztuk i ani jednej więcej.

Poza normalnymi samochodami można podziwiać bolidy F1, rajdówki i motocykle. Nuda wykluczona, sami możecie to sprawdzić w naszej gorącej galerii prosto z Bolonii.