Pierwszy wyścig wygrał Alain Menu za kierownicą Chevroleta. Po kwalifikacjach Szwajcar w lotnym starcie miał pole position, jednak wbrew regulaminowi przed zmianą świateł wyprzedził go Yvan Muller (Seat). Sędziowie wszczęli dochodzenie - zanim podano jego wyniki, w leonie Mullera zepsuła się pompa paliwa i dla Francuza było już po zawodach.

Alain Menu odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, z czego trzecie na ulicznym torze. Drugi dojechał Gabriele Tarquini za kierownicą leona TDI. Podium uzupełnił Robert Huff z Chevroleta.

Andy Priaulx przedarł się z 12. miejsca startowego na ósmą lokatę, dzięki temu - wg przepisów - do drugiego wyścigu stanął pierwszy. Anglik wykorzystał pozycję i od świateł startowych do mety nie oddał prowadzenia.

Tym samym Priaulx po raz trzeci z rzędu sięgnął po tytuł mistrza świata w wyścigach samochodów turystycznych. BMW obroniło mistrzostwo w kategorii producentów.

Drugi na podium stanął Nicola Larini, kierowca niebieskiego lacetti. Włoch po zaciętej walce z Thompsonem (trzecie miejsce) na 7. okrążeniu udowodnił, że chevrolet jest jednak szybszą wyścigówką niż alfa romeo.