W wyścigu, którego wiele zespołów nie ukończyło, team SERT (Suzuki Endurance Racing Team) w składzie: Anthony Delhalle, Daisaku Sakai i Baptiste Guittet przejechał bezbłędnie i wywalczył drugie miejsce. Zawodnicy jechali na motocyklu Suzuki GSX-R 1000.

Inne

Uzyskany przez nich wynik pozwolił dziesięciokrotnym Mistrzom Świata i obrońcom tytułu wyjść na prowadzenie w klasyfikacji generalnej WEC.

Na torze Le Mans w czołowej dziesiątce wyścigu znalazły się aż trzy teamy ścigające się na motocyklach Suzuki GSX-R 1000, a wśród nich zespół Motors Events Bodyguard AMT, który zwyciężył w klasie Superstock.

Inne

Do zakończenia mistrzostw pozostała już tylko jedna eliminacja, która rozegrana zostanie dwunastego listopada na torze w Katarze.