Zakwestionowano zgodność z regulaminem samochodu zwycięzcy Kajetana Kajetanowicza (Subaru Impreza), a protest złożył Cersanit Rally Team.

W zespole tym startuje drugi na mecie w Mikołajkach Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000).

Ogłoszone w niedzielę wieczorem wyniki rajdu zostały zawieszone tylko w stosunku do zwycięzcy imprezy Kajetana Kajetanowicza.

Zespół Sędziów Sportowych (ZSS) zdecydował, że części samochodu m.in. silnik i skrzynia biegów broniącego tytułu mistrza Polski Kajetanowicza z zespołu Lotos Dynamic Rally Team zostały zaplombowane, jeszcze w poniedziałek będą przewiezione do Warszawy, gdzie zostaną zbadane przez specjalistów pod względem zgodności z homologacją.

Badanie przeprowadzi ekspert Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), który w tym celu specjalnie przyleci do Polski.

"Wyniki rajdu są oficjalne, choć zawieszone. Ale tylko w stosunku do zwycięzcy Kajetanowicza, na którego protest składa inny zawodnik. Jeżeli badanie wykonane przez eksperta FIA byłoby niekorzystne, zmieni się tylko zwycięzca imprezy" - wyjaśnił PAP procedurę dyrektor rajdu Tomasz Bartoś.

Jak poinformował zespół Lotos Dynamic, wstępne badanie końcowe samochodu nie wykazało żadnych nieprawidłowości technicznych.