Po spotkaniu nie ogłoszono żadnego oficjalnego komunikatu, zespół Williams na razie także nie zdementował oficjalnie pojawiających się informacji o możliwym w sezonie 2012 powrocie Fina do F1. Na oficjalnej stronie napisano tylko, że była to wyłącznie wizyta prywatna, dlatego team nie będzie jej komentował.

Raikkonen w drugiej połowie sierpnia, na kilka dni przed rozpoczęciem Rajdu Australii, dziesiątej rundy mistrzostw świata w sezonie 2011 odwołał start w tej imprezie. Oficjalnym powodem były trudności logistyczne i organizacyjne teamu, który nie był w stanie dostarczyć do Australii wszystkich samochodów zespołu. W pierwszej kolejności wysłano z Europy rajdówki i serwisy Citroena Francuzów Sebastiena Loeba i Sebastiena Ogiera.

Za opuszczenie Rajdu Australii zespół Ice One Racing został usunięty z punktacji rajdowych mistrzostw świata producentów, pod znakiem zapytania stanęła także przyszłość teamu w następnym sezonie. Kierownictwo IOR zapewniło tylko, że start Raikkonena w trzech kolejnych rundach mistrzostw świata - rajdach Francji, Katalonii i Walii dojdzie do skutku.

Po wizycie w Grove fińskie media napisały, że być może Raikkonen nie wróci bezpośrednio do startów w F1, ale zostanie kierowcą testowym Jaguara CX75, supersamochodu budowanego we współpracy z Williamsem, który jest budowany m.in. z myślą o starcie w 24-godzinnym Le Mans.

Po zajęciu w sierpniu szóstego miejsca w Rajdzie Niemiec, Raikkonen jest ósmy w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata z dorobkiem 34 pkt. Prowadzi broniący tytułu Francuz Sebastien Loeb - 196 pkt.