Dziennik.plMotoryzacja

Czwartek, 24 maja 2012

Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

Pogoda: Warszawa Dziś

temp. 24°C

Francuz leje naszych za kierownicą

2011-09-05 | Ostatnia aktualizacja: 10:29 | Komentarze: 0 | skomentuj
21. Rajd Dolnośląski - zwycięstwo Bryana Bouffiera

21. Rajd Dolnośląski - zwycięstwo Bryana Bouffiera Fot. Maciej Kulczyski / Polska Agencja Prasowa

Trzykrotny mistrz kraju i lider klasyfikacji generalnej w tegorocznym sezonie Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) wygrał w Kłodzku 21. Rajd Dolnośląski stanowiący piątą rundę samochodowych mistrzostw Polski. To jego trzecie zwycięstwo w tej imprezie.

Pogoda

POLSKA

Czwartek 2012-05-24

temp. min 8°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Drugie miejsce zajął broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), tracąc do zwycięzcy osiem sekund, a trzeci ze stratą 1.07,7 był Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000). Tuż za podium znalazł się Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), tracąc do Bouffiera 1.20,8.

Po pierwszej niedzielnej pętli prowadzenie w rajdzie objął Kajetanowicz, gdyż Francuz miał ogromnego pecha - dwa razy przebił oponę i musiał do mety jechać na "kapciu". Bouffier wcześniej wygrał pierwszy niedzielny odcinek specjalny.

Przejazdy drugiej pętli były bardziej udane dla Bouffiera. Wygrał dwa OS-y i mimo że na ostatnim triumfował Kajetanowicz, to jednak nie zmieniła się klasyfikacja. Francuz, pewnie zmierzający po kolejne mistrzostwo Polski, wygrał czwartą eliminację z rzędu.

Odcinki specjalne wygrywało tylko dwóch kierowców. Bouffier triumfował na dziewięciu, w tym był najszybszy na wszystkich w sobotę, a Kajetanowicz wygrał prolog i trzykrotnie w niedzielę.

W klasyfikacji mistrzostw Polski Bouffier umocnił się na prowadzeniu, mając w dorobku 169,5 pkt. Drugi jest Kajetanowicz - 143 pkt, a trzeci Sołowow - 130 pkt.

Do zakończenia sezonu zostały jeszcze dwie imprezy - Rajd Polski (runda ME) w dniach 23-25 września i Rajd Koszyce (14-16 października).

Wyniki 21. Rajdu Dolnośląskiego:

1. Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000) 1:22.16,5
2. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) strata 8,0 s
3. Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000) 1.07,7
4. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) 1.20,8
5. Wojciech Chuchała (Subaru Impreza) 2.27,7
6. Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo V) 2.51,6

klasyfikacja MP (po 5 z 7 eliminacji):

1. Bouffier 169,5 pkt
2. Kajetanowicz 143
3. Sołowow 130

PAP Źródło: PAP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Wiadomości Motoryzacyjne

    «