Tak wygląda nowe auto z Polski! Oto pierwszy film

| Aktualizacja:
X

Niespodziewanie producent uchylił rąbka tajemnicy! Na pierwszej wirtualnej wizualizacji i zdjęciach zdradza wygląd zupełnie nowego auta, które wyprodukują Polacy...

Opel ujawnił pierwsze zdjęcia astry GTC w wersji seryjnej. Mamy także film :) Samochód powstał na bazie prototypowego modelu astry GTC Paris, który był pokazany w 2010 roku na salonie samochodowym w Paryżu.

>>>Tak wygląda nowe auto z Polski! Zobacz pierwszy film

Jak widać na fotografiach seryjne auto niewiele zmieniło się w stosunku do konceptu… Produkcja tej trzydrzwiowej nowości w Gliwicach ruszy jesienią 2011 roku.

Jednak wcześniej, bo 7 czerwca, Opel opublikuje wszystkie szczegóły dotyczące tego auta - wtedy niemiecki producent rozpocznie przyjmować zamówienia. Najpewniej poznamy też paletę silników.

Ciekawostka - pod maską prototypu była zamontowana czterocylindrowa jednostka 2.0 Turbo z bezpośrednim wtryskiem połączona z sześciobiegową manualną przekładnią i technologią Start/Stop. Moc - 290 KM (dla porównania poprzednia generacja astry OPC dawała kierowcy 240 KM - to był najmocniejszy seryjny model tego auta). By samochód mknął przez zakręty jak zaczarowany pod podłogę zaaplikowano dyferencjał o ograniczonym poślizgu. Czy dostaniemy taki układ w modelu seryjnym? Pożyjemy, zobaczymy... 

Kiedy oficjalna premiera? Wiemy :)


Oficjalna premiera została zaplanowana na jesienne targi w Frankfurcie.

Przypominamy, ze gliwicki zakład otrzymał także zlecenie produkcji kompaktowego kabrioletu, którego produkcja planowana jest na rok 2013. Polska fabryka jest głównym producentem modeli opartych na architekturze astry w Europie.

"Zaawansowany system zapewniania jakości, doświadczenie w efektywnym uruchamianiu i produkcji kolejnych modeli zapewniło konsekwentny rozwój zakładu i zwiększanie zatrudnienia w naszym zakładzie. W związku ze wzrostem produkcji Astry IV uruchomiliśmy III zmianę, przyjmując w maju 2010 roku ponad 500 pracowników, a kolejnych 150 zatrudnimy w 2011 r." - powiedział Andrzej Korpak, dyrektor zakładu GM Manufacturing Poland.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Własne
  • ~hehe
   2011-04-26 20:18
   taaaaa Polska to juz IM- potentatem w swiecie w produkcji aut jest.. kur..na tylko te ceny..
  • ~igorek
   2011-04-26 20:15
   Popierwsze to wyprodukuje opel! a polacy sa tylko w miare tania sila najemna ktora moze zostac zwolniana a produkcja przenisona do Rumuni! Ciekawe ile zwonien w podatka ma fabryka opla w polsce?
  • ~Pan Łukasz.
   2011-04-26 21:22
   Tanią i wykwalifikowaną siłą roboczą... Co nie zmienia faktu, że w Polsce innowacyjność (niestety) praktycznie nie istnieje...
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.