Regiony objęte trzęsieniem ziemi odczuwają obecnie poważne braki paliwa, dlatego poproszono o dostarczenie samochodów elektrycznych, które można ładować używając zwykłego gniazdka, tak długo, jak długo dostarczany jest prąd.

Potrzebne są także samochody, które mają dużą przestrzeń ładunkową i mogą jeździć w trudnym terenie. Wziąwszy pod uwagę takie wymagania do pomocy w rejonie katastrofy wybrano modele i-MiEV i L200.

30 samochodów i-MiEV zostanie przetransportowanych i przekazanych w ręce odpowiednich służb. Kolejne pojazdy w zależności od zgłaszanych potrzeb będą sukcesywnie dostarczane potrzebującym.

Fabryki Mitsubishi nie ucierpiały w trzęsieniu ziemi - leżą one w prefekturach Aichi (fabryka Nagoya), Gifu (Pajero Manufacturing) i Okayama (zakład Mizushima). Niestety straty ponieśli niektórzy dostawcy. Dlatego 14 i 15 marca produkcja została wstrzymana a sprawą priorytetową była pomoc dostawcom. We środę 16 marca i w czwartek 17 marca produkcja we wszystkich 3 zakładach została wznowiona.

Zakłady MMC będą także kontynuować produkcję od piątku 18 marca.