"Nowe aveo to jedna z najważniejszych premier Chevroleta w Genewie. W Polsce sprzedaż tego modelu (w schodzącej wersji) to ponad połowa sprzedaży Chevroleta. Nowe aveo pojawi się w nad Wisłą latem 2011 roku od razu jako sedna i hatchback. Warto podkreślić, że to całkowicie nowy samochód - zaprojektowany od początku do końca. Aveo po raz pierwszy będzie dostępne z ekonomicznym silnikiem wysokoprężnym." - powiedział dziennikowi.pl Wojciech Osoś, dyrektor biura prasowego Chevrolet Poland.

Jaki jest nowy aveo? Patrząc z przodu, dostrzec można, iż wersje sedan i hatchback dzielą identyczny, wygląd z podwójnymi reflektorami przednimi, podwójnym grillem. 

http://www.youtube.com/watch?v=RsgHLAKOLRk

Przy długości 4399 mm i szerokości 1735 mm nowe aveo w wersji sedan jest dłuższe i szersze od schodzącego modelu. Przestrzeń bagażowa ma być jedną z największych w tej klasie - wynosi 502 litry.

Wnętrze? Obiecują przestronność i pęk bajerów. Przykład? Inspirowana motocyklami tablica przyrządów z analogowym obrotomierzem. Całość podświetla jasnoniebieska aura. Samochód wesołej rodzinny nie może żyć bez muzyki, dlatego hitów wysłuchasz z radia, płyt CD, plików MP3 lub podłączając przenośny odtwarzacz do portu USB albo gniazda wejściowego aux-in. Schowki są wszędzie gdzie tylko się ruszysz…


Bezpieczeństwo? Pojazd będzie standardowo wyposażony w system elektronicznego wspomagania układu kierowniczego (EPS), elektronicznej stabilizacji toru jazdy (ESC) oraz układ ABS.

Moc? Oferta silników benzynowych obejmuje wersję 1.2 l (70 KM i 86 KM), jednostkę o pojemności 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Po raz pierwszy w historii aveo będzie dostępne z dwoma wersjami silnika Diesla o pojemności 1,3 litra (75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop.

Jednostkę produkuje fabryka Fiat Powertrain Technologies w Bielsku-Białej - to właśnie ten silnik jest zasilany przez wtrysk bezpośredni Common Rail II generacji. Motor napędza np. opla corsę, czy fiata punto evo.

Także po raz pierwszy zastosowana przez Chevroleta w małym samochodzie sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie opcjonalnie w wersjach aveo 1.4 i 1.6 na większości rynków; w zależności od silnika dostępne będą pięcio- lub sześciostopniowe skrzynie biegów.

Cena? Chevrolet nigdy nie sprzedawał swoich aut drogo...