Kia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji samochodu miejskiego picanto. Nowe autko nie jest już kluskowatym jeździdełkiem - pojazd nabrał nowocześniejszego, odważniejszego i bardziej dojrzałego wyglądu.

Najmniejsza Kia to zupełnie inna konstrukcja. Auto urosło wszerz i wzdłuż - zyskało też kilka centymetrów w rozstawie osi. Efekt? Więcej miejsca w kabinie. Co ważne będzie bezpieczniej i pewniej trzymać się drogi. Konkurencja w tej klasie już powinna się bać małego-dużego picanto.

W przeciwieństwie do starego modelu, który oferowany jest jedynie jako samochód pięciodrzwiowy, nowa generacja picanto dostępna będzie nie tylko w wersji pięciodrzwiowej lecz także "usportowionej" trzydrzwiowej z przeznaczeniem na rynki Europy.


Gama jednostek napędowych nowego picanto obejmować będzie cztery silniki o pojemności 1,0 i 1,2 l – jak zapewnia producent jednostki będą charakteryzować się najniższą w swej klasie emisją dwutlenku węgla (CO2) do atmosfery. W zależności od zapotrzebowania poszczególnych rynków, dostępne będą także silniki spalające LPG ("bi-fuel") oraz mieszanki benzyny i metanolu ("flex-fuel").

Oficjalna premiera Picanto nowej generacji odbędzie się 1marca podczas salonu samochodowego w Genewie. Do polskich salonów auto trafi w drugim kwartale 2011 roku.

Od 2004 roku polscy kierowcy kupili sobie 7249 sztuk obecnej jeszcze generacji picanto.