Z Corsą stale coś się dzieje: w roku 2010 zmianom uległo wszystko, co kryje się pod karoserią - podwozie, układ kierowniczy i silniki. Od stycznia 2011 roku maluch niemieckiego producenta zyska nowe szaty.


Zdaniem autorów zmian przeprojektowany przód nadaje jej bardziej sportowego wyglądu, którego sekretem jest zmiana proporcji górnego i dolnego grilla. Niższy grill poszerzono i podwyższono.

W tabelkach pojawi się także nowa corsa ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI/95 KM z technologią Start/Stop w standardzie. Trzydrzwiowa wersja powinna spalać 3,5l oleju napędowego na 100 km ( 94 g/km CO2).

Z bajerów na pokładzie debiutuje nowy, multimedialny system audio-informacyjny z siedmioma głośnikami o mocy 4x20W. Nowością jest też "Touch & Connect" (dotknij i połącz się) system obejmuje pięciocalowy, kolorowy ekran dotykowy, zestaw map 28 krajów, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB. 

Corsa to bardzo ważny model dla Opla - jest jednym z najczęściej wybieranych aut w całej Europie i stanowi 27 proc. całkowitej sprzedaży niemieckiej marki. W okresie ostatnich trzech lat rocznie sprzedawano ponad 400 tys. egzemplarzy.