Firma Mitsubishi wraz ze swoim przedstawicielem w Singapurze, Cycle & Carriage Automotive PTE Limited (CCA), poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z rządem Singapuru dotyczącej popularyzacji samochodów z napędem elektrycznym.

Rada Rozwoju Ekonomicznego Singapuru (EDB), w której skład wchodzą Agencja Rynku Energetycznego Singapuru (EMA) oraz Agencja Transportu Lądowego (LTA), jako część rządowego zespołu zajmującego się pojazdami o napędzie elektrycznym, doprowadzi do powstania infrastruktury pozwalającej na ładowanie akumulatorów takich pojazdów i dokona oceny korzyści wynikających z przyszłego stosowania pojazdów o napędzie elektrycznym. W ramach tego programu MMC za pośrednictwem swojego przedstawicielstwa w Singapurze, firmy CCA, dostarczy 25 samochodów i-MiEV w roku 2011 i udzieli wsparcia rządowemu zespołowi w jego pracach i testach oceniających korzyści wynikające ze stosowania pojazdów elektrycznych.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z Mitsubishi Motors, pierwszym dużym producentem samochodów elektrycznych, przy tworzeniu platformy badawczej elektrycznego transportu w Singapurze. Utworzenie takiej platformy badawczej jest świetnym przykładem gotowości Singapuru do pełnienia roli żywego laboratorium dla producentów samochodów elektrycznych, urządzeń do ich ładowania i dostawców komponentów dla takich pojazdów, umożliwiając prowadzenie prac badawczo-rozwojowych i rozwijania produktów w oparciu o potencjał dostępny w Singapurze. Największe możliwości widzimy w pracach nad systemami kontrolującymi pracę akumulatorów, układami elektronicznymi dużej mocy i układami napędowymi. Firmy będą mogły skorzystać z zaawansowania sektora elektronicznego Singapuru i wiedzy tutejszych inżynierów, rozwijając tu swój potencjał i produkty." - powiedział Leo Yip, przewodniczący Rady Rozwoju Singapuru.

"W MMC jesteśmy dumni z udziału w singapurskim programie badawczym pojazdów elektrycznych. Uważamy Singapur wręcz za idealny rynek dla takich pojazdów. Pracując wspólnie z rządem Singapuru i firmą Cycle & Carriage Automotive chcemy wypróbować samochody i-MiEV w tutejszych warunkach eksploatacyjnych, przy okazji popularyzując stosowanie takich pojazdów wśród obywateli Singapuru." - oświadczył Osamu Masuko, prezes Mitsubishi Motors.

MMC sprzedaje już samochody i-MiEV w Japonii, Hong-Kongu i Australii. Dodatkowo MMC współpracuje z rządami wielu krajów nad popularyzacją pojazdów elektrycznych na całym świecie, obejmując takimi działaniami między innymi Księstwo Monako, Islandię i Danię.

Elektryczny i-MiEV jest już dostępny w ofercie polskiego oddziału Mitsubishi a pierwsze zakupione pojazdy dotrą do klientów zimą 2011 roku.